БЛАГОУСТРІЙ

Хаотично розташована стихійна торгівля з рук давно має бути впорядкована, вважають як в меріїї, так і серед громадськості. Саме тому, Барська міська рада скликала ініціативну групу з приводу вирішення питання, яке давно турбує жителів нашого міста. До її складу увійшли депутати, члени виконавчого комітету, керівництво КП «Бар- благоустрій», працівники КВУВКГ «Барводоканал», будівельники, представники від підприємців.

Стихійність і невпорядкованість торгівлі на приринковій площі та на ву лицях міста несе неабияку небезпеку для продавців, покупців, учасників дорожньо-транспортного руху. Прецеденти зіткнень автомобілів та людей, які розмістили свій товар фактично на проїжджій частині, траплялись не одноразово. Питання, яке розглядали на першому зібрані ініціативної групи, актуальне, бо на часі холодна пора року зі снігом, ожеледицею та слизькими дорогами і відповідно потенційні аварійні ситуації, які загрожують здоров’ю і життю громадян.

Також торгівля з рук є значним фактором появи сміття на узбіччях доріг, що не тільки псує загальний зов нішній вигляд міста, а й провокує ще одну проблему - появу безпритульних тварин. Фактично торгівля у невстановлених для цього місцях є адміністративним порушенням та тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Ініціативна група внесла пропозицію перенести торгівлю з приринкової площі, попередньо обладнавши нові, комфортні місця зі зручними прилавками та навісами, які зможуть захистити від негоди. Облаштувати їх планують на місці колишньої котельні (вулиця Островського, 7) з перспективою у подальшому ство рення просторого критого ринку у вже існуючих приміщеннях. Спеціалістами було детально проінспектовано будівлі вищезгаданої території та зазначено, що котельня стане найкращим і найзручнішим варіантом для того, щоб припинити заборонену торгівлю не тільки завдяки близькому розташуванню біля ринку, а й через можливість облаштувати паркувальні місця для автомобілів, громадську вбиральню та інші зручності з пер спективою розвитку критого ринку для барчан у подальшому. Оскільки над даним питанням наразі активно працюють, то найближчим часом на сторінках нашої газети можна буде переглянути детальну схему, розроблену архітекторами з урахуванням усіх запланованих об’єктів. Надіємось, що жителі міста з розумінням ставляться до факту припинення торгівлі на приринковій площі, адже придбаний у невстановленому місці товар у випадкової людини, в умовах, які не відповідають нормам його зберігання, з землі, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини.

– Ринок давно треба привести у порядок, – каже Богдан Р., барчанин. – Мені як автомобілісту не зручно кожного дня минати бабусь з товаром. Такі продавці створюють незручності і собі, і водіям.

Основна задача ініціативної групи – запропонувати альтернативу існуючій торгівлі. У будь-якому разі торгівлі за межами ринку не буде, адже це гарантуватиме безпеку барчанам під час покупок.

Бажаючі можуть долучитись до вирішення наболілого для барчан питання і внести власні побажання звернувшись безпосередньо до Барської міської ради або у редакцію газети «Барчани».

Інна ТКАЧУК

 <<<