БЛАГОУСТРІЙ
ГАРАЖІ У ЦЕНТРІ МІСТА

17 грудня на подвір’ї міської ради відбулась зустріч міського голови Цицюрського А. А з мешканцями новобудови, що прилягає до приміщення Барської міської ради.


Обговорювалося питання власності на спірну територію. На зустрічі були присутні головний інспектор департаменту ДАБІ у Вінницькій області Нікітін С. С., головний спеціаліст (архітектор) відділу АБЗС Барської міської ради Погребнюк Ю. В., районний архітектор Рудік Л. І., керівник Барського Районного Центру дозвілля Коваль М. В., голова Служби зайнятості Кондратюк І. М., керівник ДЮСШ Голодюк О. Л, а також керівник АТ «БМП № 1» Кушнір П. М.


Ось, як прокоментував цей спір мер міста: «Є проблемна ситуація, створена штучно. Керівник ВАТ «БМП № 1» Кушнір П. В пообіцяв мешканцям багатоквартирного будинку побудувати на подвір’ї гаражі. Звичайно, ніхто не відмовиться мати гараж поряд з помешканням. Відповідно, люди позитивно це сприйняли, повірили і чекають, за їхніми словами, чотири роки. У першу чергу ми поцікавились, як ділянка, яка розташована посеред кількох закладів в центрі міста (Центру дозвілля, спортивного комплексу, Барської міської ради, Служби зайнятості) може бути відведена під забудову гаражів. Отже, у документах до 2014 року це було подвір’я, розділене на всіх і саме це місце – власність міської ради. Дивним чином у 2014 році за рішенням Вінницького господарського суду ця земля була передана ВАТ «БМП № 1» під забудову гаражів. Так не буває, коли у культурному центрі міста, де навколо стільки власників, які є претендентами на шматок землі, чомусь надається перевага одній особі ось з таким, сумнівним по доцільності, проектом.

Забудовник дозволів на побудову не має. Є проект будівництва, в якому відведені місця для стоянок в обмеженій кількості саме на цій території. Отже, міська рада ініціювала цю зустріч. Так як забудовник Кушнір П. В. не зміг надати потрібні документи, було прийняте рішення провести ще одні збори у визначений час. Тим самим складом, до якого ще приєднаються мешканці будинку, які проти побудови гаражів. Також там проходить каналізація, мережа газового постачання, електричні кабелі. Дозвільних документів забудовник не надає, жодна організація і не дала би того дозволу, яким чином так сталось – не зрозуміло. Варто також зауважити, що власники усіх квартир до цього часу проживають у будинку незаконно, він до цих пір не легалізований через недбале ставлення забудовника до своїх обов’язків».


Логінова Лариса Григорівна, юрист міської ради, прокоментувала рішення суду, на яке посилаються бажаючі побудувати гаражі: «Формальною причиною для прийняття рішення суду стала неузгодженість меж із суміжним користувачем (ВАТ «БМП № 1») Тобто у плані меж та кадастровому плані земельної ділянки Барської міської ради АТ «БМП № 1» як суміжне не зазначене. Як стверджує позивач у позовній заяві при виготовленні документації Барською міською радою акт погодження (встановлення) та закріплення меж земельної ділянки від 22.08.2012 р. позивачу – АТ «БМП №1» для підписання не надавався та підпису установленої особи позивача про узгодженість меж не містить. Суд визнав недійсним рішення Барської міської ради 27 сесії 6-го скликання від 2012 р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право постійно користуватися землею Барській міській раді, а також державний акт на право постійно користуватися земельною ділянкою».


Також Артур Анатолійович додав: «Стосовно цієї ситуації – люди просто були введені в оману, бо на такому малому клаптику віддати перевагу комусь просто неможливо. Тим більше гаражі в культурному центрі міста – це нонсенс».


Спілкувалась Богдана СУКОННИК
Фото автора

 <<<