БЛАГОУСТРІЙ

Абонентами з водокористування та водовідведення КВУВКГ «Барводоканал» являються – 7122 фізичних осіб та близько 250 бюджетних організацій та юридичних осіб.

         Із вказаної кількості абонентів переважна більшість сплачує кошти за водокористування та водовідведення вчасно та в повному обсязі .

         Однак є і такі, в основному це фізичні особи ,що систематично та на протязі тривалого часу ухиляються від сплати коштів за водокористування та водовідведення. З такими особами на протязі 2014-2015 р. юристом підприємства та контролерами постійно ведеться претензійна робота та відповідні бесіди та роз’яснення ,щодо сплати коштів за водокористування та водовідведення.

         Так за адресою проживання неодноразово надсилались претензії про сплату боргу та роз’яснення,щодо звернення КВУВКГ «Барводоканал» до суду з заявою про стягнення заборгованих коштів в судовому порядку. Більшість боржників з розумінням ставилась до роз’яснень та добровільно сплачувала заборговані кошти та на протязі 2014-2015 рр. заборгованість з 220 тис. гривень була скорочена до 80тис.грн.. Однак були і такі, що відмовлялись сплачувати заборгованість за водопостачання та водовідведення та не реагували на претензійні звернення тому юристом КВУВКГ «Барводоканал» в 2014 р. після проведення досудової роботи було подано до Барського районного суду 9 позовних заяв про винесення судових наказів про стягнення коштів з боржників фізичних осіб на загальну суму – 25145,18 грн.. при цьому було сплачено КВУВКГ «Барводоканал» до бюджету – 1095грн. судового збору , який в подальшому в судовому порядку було стягнуто з боржників. Після отримання судових наказів з Барського районного суду вони були пред’явлені для виконання в примусовому порядку до державної виконавчої служби м. Бар. На протязі 2015 р. при неодноразовому втручанні юриста КВУВКГ «Барводоканал»  з подачею заяв та скарг до обласного управління юстиції , виконавча служба з порушенням законодавства дуже повільно виконувала свою роботу , так із пенсії та заробітної плати боржників було стягнуто за 2014-2015 рр. лише близько 16000 грн..  Деякі судові накази були повернуті КВУВКГ «Барводоканал» без виконання в зв’язку з тим, що боржники не працюють та кошти для сплати боргу відсутні. Однак при перевірці викладених фактів державним виконавцем, юристом КВУВКГ «Барводоканал» було встановлено , що державними виконавцями не проводилась перевірка майнового стану за місцем проживання боржників, тому судові накази відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» були повторно пред’явлені до виконання  на даний час в виконавчій службі знаходиться на виконанні 14 судових наказів , які виносились Барським районним судом на протязі 2013та 2014 років. Щомісячно із заробітної плати, пенсійної допомоги та інших видів доходів боржників на рахунок КВУВКГ «Барводоканал» перераховується близько -1500 грн. заборгованих коштів.

         В 2015 році юристом КВУВКГ «Барводоканал» проводилась досудова робота з боржниками ,які на протязі тривалого часу не сплачували за водопостачання та водовідведення, боржникам надсилались претензії про сплату боргу, проводились роз’яснювальні бесіди та було підготовлено 7 заяв до Барського районного суду про видачу судових наказів про стягнення коштів з боржників. Однак в зв’язку зі змінами в законодавстві з 01.09.2015р. КВУВКГ «Барводоканал» необхідно було сплатити за кожну подану заяву – 609 грн. судового збору , коштів на сплату судового збору не було , підприємство знаходилось в важкому фінансовому становищі, коштів не вистачало для сплати за використану електроенергію, тричі адмінбудівля та гаражі відмикались від електропостачання, тому було вирішено не подавати позовні заяви до суду, а проводити роз’яснювальні та претензійні роботи своїми силами . Так в 2015 році юристом та контролерами неодноразово вручались попередження боржникам про сплату  заборгованих коштів, проводились  бесіди .

Вся проведена робота давала свій результат так злісними боржниками добровільно без звернення до суду було сплачено близько 20000 грн..

         На даний час юристом продовжується претензійна  робота з боржниками встановлюються можливість платоспроможності боржників та можливість стягнення заборгованості через державну виконавчу службу. Так в 2016році на злісних неплатників за водопостачання та водовідведення буде подано до суду заяви, при реальній можливості стягнення заборгованих коштів в примусовому порядку із заробітної плати, пенсії чи інших доходів боржників.

Адміністрація КВУВКГ «Барводоканал»

 <<<