БЛАГОУСТРІЙ
НАШЕ МІСТО НЕ БЕЗ ДОБРИХ ЛЮДЕЙ

До вирішення проблеми бездомних тварин можна ставитися по-різному. Одні схвалюють відлови собак, інші критикують тих, хто викидає тварин на вулицю, ще інші шукають виходу із ситуації або ж байдуже махнуть рукою. Частенько можна по- чути щось на кшталт: «Знайшли найбільшу проблему».

Можливо, питання бродячих тварин і не є найголовнішим для нашого міста, але воно актуальне і наболіле. Проблема «чотирилапих бродяжок», перш за все, є проблемою людського суспільства. На жаль, не усіх громадян цікавить гуманне ставлення до тварин. Є прихильники відстрілів. І як результат, у такий спосіб тварин знищують на очах у дітей, які боляче, зі слізьми на очах, спостерігають за жорстоким побоїщем.

Наприкінці січня 2010 року Верховна Рада України посилила відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, встановивши за знущання над ними чи втілення дій, які призвели до мук, каліцтва чи смерті тварини, штраф у сумі від 9-ти до 21-го неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

На мою думку, одним із кроків, що ведуть до скорочення чисельності безпритульних тварин, є будівництво притулку . Його прагненням є не просто збирати всіх бродячих тварин і доставляти їх у певне місце. Головна мета полягає у зміні ставлення суспільства до проблеми. Згідно з нормативними документами притулок - це пункт прихистку та стерилізації тварин. Але вони не житимуть там роками. Мова йде про тимчасове перебування.

Схема роботи наступна: тварину привозять і поміщають на «карантин». Це близько тижня. За цей час ветеринарний лікар, який працюватиме на підприємстві, визначить стан кожної тварини. Їх основна частина, безумовно, буде стерилізована. Інша, можливо, якщо будуть безнадійно хворі або агресивні, то згідно з чиним законодавством, вони можуть гуманно усиплятися в три стадії. Це безболісно для тварини. Далі тварині, яка проходить курс після операційного утримання, потрібна буде допомога волонтерів, усіх небайдужих людей.

Я вважаю, що кожна тварина повинна знайти доброго господаря, що дбатиме та турбуватиметься про них.

26 лютого відбулася сесія міської ради на якій затвердили підготовану нашою ініціативною групою програму про регу лювання чисельності бездомних тварин в місті Бар. Прийняття цього рішення далося нелегко, було багато суперечок та дискусій. Що не дивно, адже в обговоренні брали участь депутати які так чи інакше знаходяться по різні сторони баррикад.

Звичайно, чимало проблем за лишаються ще не вирішеними, але я щиро вірю, що наше місто не без добрих людей, які не будуть байдужими до долі братів наших менших.

Світлана КАЗЬМІРУК,
викладач Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ

 <<<