БЛАГОУСТРІЙ
ЦВИНТАРНО-ПАРКОВІЙ ЗОНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОГО КЛАДОВИЩА – БУТИ!

Саме до такого рішення прийшли учасники координаційної ради, засідання якої відбулося 12 травня у приміщенні міської ради. Представники влади, комунальних установ, навчальних закладів міста та громадські активісти збиралися, аби дати старт відродженню історичної та культурної пам’ятки нашого міста – старого православного кладовища, яке вже роками знаходиться у вкрай занедбаному стані.

Як розповів нам міський голова Артур Цицюрський, старе кладовище буде обов’язково збережене, але облагороджене. «Роботи по впорядкуванню цвинтаря ми розпочинаємо з понеділка, – прокоментував Артур Анатолійович. – Основні технічні та земляні роботи проводитимуть спеціалісти на обладнанні комунальних підприємств та організацій міста і району. Відповідальним за розчистку кладовища є КП «Бар-благоустрій». Роботи виконуватимуться згідно плану».

Як наголосив голова міськради, демонтаж існуючих пам’ятників та руйнування старих поховань навіть не розглядається як можливий варіант, тому проводитися не буде! Пріоритетним завданням усіх учасників християнської толоки є збереження історичної пам’яті, культурної спадщини, яку, без сумніву, складають старі поховання (деяким із них – більше ста років).

За планами міської ради, у майбутньому територія старого кладовища буде перетворена на цвинтарно-паркову зону. Старі поховання залишаться, цвинтар розіб’ють на сектори, у яких будуть посаджені молоді дерева.

Робота по впорядкуванню занедбаного кладовища розпочнеться у понеділок, 16 травня. Оскільки територія цвинтаря досить значна (близько двох гектарів), міська рада просить усіх небайдужих долучитися по можливості та свідомості. Також координаційна рада запрошує до співпраці релігійні організації та прихожан храмів, активних громадян міста та району. Адже ставлення до пам’яті померлих споконвіку було показником цивілізованості суспільства. Упорядкувати кладовище – наш християнський обов’язок.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Барської міської ради (вул. Героїв Майдану, 6, тел.: (043-41) 2-25-88), КП «Бар-благоустрій» та безпосередньо до відповідального за порядок на цвинтарі (Адамчук Віктор Георгійович, тел.: +38 (098)-370-43-19).
Вл. інф.

 <<<