БЛАГОУСТРІЙ
ДО УВАГИ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ!

Під час минулої «Критичної маси» велосипедисти міста вказали на незручність більшості встановлених на даний момент велосипедних парковок, а також вкотре довели свою згуртованість та дієвість. 
Аналіз існуючої вело інфраструктури міста залишає бажати кращого. 
Ініціативна група велосипедистів спільноти «veloБар» розробила технічні рекомендації виготовлення та встановлення велопарковок в місті, які подала на затвердження до міської ради. 
На засіданні виконкому від 04.05.2016 було розглянуто, прийнято та затверджено дані рекомендації. 
Доводимо до відома мешканців базові інструкції як облаштувати велостоянку для громадських закладів та приватних компаній. Повний текст технічних рекомендацій можна завантажити з сайту міської ради та з сайту спільноти велосипедистів міста Бар. 
Велостоянка – це споруда, спеціально призначена для зберігання велосипедів, поки їх власники не користуються своїм транспортом, завітавши до вашої установи. 
- Найпростіша та найдешевша конструкція велостоянки , яка відповідає усім вимогам – це арка, вигнута зі сталевої труби. Велосипед або два спираються боками на таку арку і прикріплюються до неї замками. Така стійка може як кріпитися до поверхні тротуару (права частина малюнку), так і бути вбудованою в його поверхню (ліва частина). 
Проте арка – не єдина можлива конструкція велостоянки. Будь-які площинні форми (шириною 600-1000мм та висотою 600-800мм), що відповідають загальним рекомендаціям , є прийнятними. 
Зверніть увагу, що стійки, в які встромляється тільки колесо велосипеда категорично не рекомендовані! Вони не придатні для більшості сучасних велосипедів через конструктивні особливості, такі стійки можуть їх легко пошкодити. 
- Конструкція має бути придатною для фіксації до неї рами разом із колесами велосипеда; 
- Найкраще користуватись стійками парковки розташованими мінімум на відстані 1м, а оптимально 1,2м одна від одної;

- Зауважте, що велосипед займає площу 2м в довжину та 70см завширшки;

- Велосипедисти, що паркують свій велосипед, не мають піддаватися ризику через проїжджаючі автомобілі;

- Припарковані велосипеди не мають заважати проходу, в тому числі через аварійні виходи;

- При браку місця короткі горизонтальні чи вертикальні рейки можуть бути вмонтовані в стіну.

Щоб встановити велопарковку біля свого закладу не потрібно ніяких дозволів: потрібно лише попередньо звернутись до спільноти велосипедистів міста, щоб отримати консультацію чи допомогу. Єдина вимога – виготовлення та встановлення відповідно прийнятих міськрадою вимог.

Встановивши велопарковку ви показуєте турботу про своїх клієнтів та заявляєте, що власникам екотранспорту у вас раді. Будьте певні: вдячні велосипедисти швидко поширять інформацію про вас та вашу турботу на своїх ресурсах та в соцмережах, відмітять на вело мапі міста та своїх маршрутах, привертаючи таким чином до вас нових відвідувачів.

http://velobar.webnode.com.ua/ +380971728605, +380636072382 velo_bar@mail.ru

Аркадій КАЗІК

 <<<