БЛАГОУСТРІЙ
ВЕЛОСИПЕДИ У КОПЕНГАГЕНІ

Велоспорт і велорух в Копенгагені зведені в ранг національної політики, для якої в світі навіть придуманий термін - «копенгагенізація». Майже у кожного місцевого жителя є свій велосипед, а туристам і «безкінним» городянам є близько 2 000 центрів прокату байків.

Це не просто боротьба за чисте повітря і зелений місто, це спосіб життя, якого дотримуються мільйони послідовників у всьому світі. 

Копенгаген - місто велосипедів і велосипедистів: кожен день місцеві жителі проїжджають на двоколісних конях понад 1,2 мільйона кілометрів, що еквівалентно відстані до Місяця і назад, помноженому на півтора. Всього в Копенгагені 400 км велосипедних доріжок, ширина яких найчастіше перевищує ширину автомобільної смуги, і 40 кілометрів «зелених» маршрутів. Приблизно кожен третій житель Копенгагена добирається на роботу (або до місця навчання) на велосипеді.

Крім прогулянкових, є і велосипеди, які перевозять вантажі.

Тут можна взяти велосипед на прокат абсолютно безкоштовно покататися. Для цього потрібно всього 2 євро, і ті лише як "заставу", яку можна повернути. Процес «оренди» складається рівно так само, як узяти візок в супермаркеті на прокат - вставляєш монетку в проріз і замок відстібається. Але ось знайти вільний велик не просто. Їх багато, але туристів і жителів, які мріють безкоштовно кататися ще більше. Єдина умова - не можна виїжджати за межі Citybike-зон, а при їзді необхідно дотримуватися правил дорожнього руху для велосипедистів.

Для шанувальників двоколісного транспорту діють спеціально розроблені дорожні знаки і вимоги. За громадськими (міськими) велосипедами стежать міська влада, а відповідність велосипедів, які видаються у тимчасове користування численними готелями, всім нормам безпеки перевіряють спеціально найняті працівники. Таким чином, взявши напрокат двоколісного коня, ви можете бути впевнені, що цей транспортний засіб не підведе вас, а поїздка доставить тільки приємні враження.

У Копенгагені система велоруху налагоджена якнайкраще. Смуга для машин часом уже ніж для велосипедистів, а про місце відведене пішоходам я взагалі мовчу. У деяких місцях можна пересуватися тільки по одному, рухаючись один за одним. Багато батьків перевозять своїх дітей не в звичних уже нам сидіннях на багажнику, а в вело причепах.

ДЖЕРЕЛО: http://bikeprokat.com.ua/novosti/velosipedi-u-kopengageni

Двір в Копенгагені

Джерело: Arkadiy Gershman

 

 

 <<<