БЛАГОУСТРІЙ
РОБОТИ З ОБЛАШТУВАННЯ ЦВИНТАРНО- ПАРКОВОЇ ЗОНИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

Ось уже упродовж майже двох  місяців на території старого православного кладовища відбувається  масштабне розчищення та облагородження занедбаної території.  Роботи проводить комунальне  підприємство «Бар-благоустрій» за  допомоги усі небайдужих барчан  та представників релігійних громад  міста, які вважають турботу про  пам’ять предків своїм християнським  обов’язком. Відповідальний за порядок на цвинтарі Віктор Адамчук,  толока проходить під безпосереднім  наглядом Олександра Іськова. 

 

Не зважаючи на те, що  інформація про роботи на кладовищі  висвітлювалася як у нашій газеті,  так і розміщувалася на дошці оголошень міської ради, повідомлялася  працівниками комунальних служб,  серед жителів міста Бара активно  поширюються чутки, ніби на старому православному кладовищі будуть проводитися нові захоронення.  Це не відповідає дійсності, адже, як  вже повідомлялося, при розчищенні  занедбаної ділянки цвинтаря  пріоритетним є збереження старих  поховань, пам’ятників та надгробків. 

 

На даний час значна територія кладовища вже розчищена від заростей  бур’яну. Роботи проводить екскаватор КП «Бар-благоустрій». Іще  один екскаватор пообіцяв надати  підприємець Віктор  Щепковський. Посильну підтримку у  благородній справі облагородження цвинтаря надали інші представники когорти  місцевих підприємців:  Олександр Шилик запросив колег, що мають  свій автотранспорт,  долучитися та допомогти. Після розчистки підприємцями було  вивезено близько 30  самоскидів коріння та  іншого сміття. Пальним для техніки допомогла Гаївська  сільська рада та ТОВ  «Краєвид Поділля».  Коли занедбану  територію буде розчищено, фермер Ростислав Декалюк буде дискувати площу своєю  технікою. 

У планах на  майбутнє облаштування справжньої  цвинтарно-паркової  зони. На території буде  посаджено дерева та  кущі, паркан навколо  кладовища буде зведено, заміняться ворота.  Аби кожен бажаючий  міг помолитися за  спокій душ померлих  родичів, на території  цвинтаря буде збудовано капличку.  Звичайно, не вийде  одразу зробити наш  цвинтар європейським  та культурним, як це  ми бачимо в інших  старовинних містах  України та світу (як  приклад – Личаківське  кладовище у Львові).  Роботи розтягнуться  не на один рік, однак  у майбутньому барчани отримають гарну  зону для прогулянок,  відпочинку та молитви. Однак наскільки  швидко буде облаго роджуватися кладовище залежить від нас з  вами! Кожен небайдужий може звернутися до відповідальних  осіб із КП «Бар- благоустрій» та надати допомогу, лише  попередньо варто домовитися про день, у  який найкраще буде  прийти.  Значну підтримку майбутній  цвинтарно-парковій зоні надасть  область.

 

На цьогорічному конкурсі  проектів розвитку територіальних  громад, який вже вкотре проводиться у Вінниці, перемогу здобув проект «Створення центру громадської  пам'яті на ділянці занедбаного кладовища». Втілили ідею на папері  та подали її на розгляд обласного  журі головний спеціаліст відділу  архітектури, будівництва та земель них відносин Барської міської ради  Юрій Погребнюк, директор Барської  районної бібліотеки Любов Кирилюк, бібліотекар Барської бібліотеки  для дітей Сергій Мірчук.

Із бюджету  області на наш цвинтар буде виділено  близько 70 тисяч гривень.  Отож вкотре звертаємося до  усіх небайдужих: за нашим ставленням до історичної спадщини та  пам’яті предків визначається рівень  суспільної культури! Тож давайте проявляти цивілізованість та  європейськість аби зробити наше  місто кращим, а місце вічного спокою  померлих – достойним їхньої світлої  пам’яті. 

Микола БОГУТЕНКО

 

 <<<