БЛАГОУСТРІЙ
РЕЦЕПТ БОРОТЬБИ З ЗИМОЮ ВІД КП «БАР-БЛАГОУСТРІЙ»

Після Нового року зима все ж вирішила порадувати нас снігом, але трохи не розрахувала порцію й висипала все одразу.

На щастя, трагічних випадків ДТП, як під час осіннього снігопаду, не відбулося, проте ожеледиця, сніг та холодний вітер все ж ускладнювали пересування містом як пішоходів, так і водіїв. Тут їм на допомогу прийшли комунальники міста, тобто працівники КП «Бар-благоустрій». Наскільки вдалою була їх боротьба із негодою – потрібно вирішити кожному громадянину особисто.       

Керівник комунального закладу Олександр Залевський вважає, що до нинішньої непогоди вони готові значно краще. Працівники знали, чого очікувати від різних ситуацій. Матеріально-технічна база сформована із чотирьох транспортних засобів: ЗІЛ 130, трактор Т16 (для посипки тротуарів), повнопривідний МТЗ 892 (найновіше надбання комунального закладу), який розчищає дороги міста та ЮМЗ  6,  котрого  використовують для посипки протиожеледними сумішами перехресть. На транспортних засобах замінили резину, на що затратили 30 тисяч гривень.

Із цією технікою працюють 1 водій та 3 трактористи-машиністи. За умов, коли не можливо використати техніку, вулиці міста вручну посипають чи зачищають 7-8 працівників закладу. Все це робиться в часовий період від пів на шосту ранку до початку робочого дня, аби встигнути поки люди прокинуться.

Загальна маса сумішей, які використали комунальники перевищує 170 тон (160 т відсіву та 10 т солі).

Проте, відчуває комунальний заклад нестачу кадрів. Так, до собачого притулку потрібен ветеринар та працівник з догляду за тваринами. Крім того, вакантні місця у будівельній бригаді, а також спеціаліста енергетика, в обов’язки котрого входить підтримування працездатності вуличної мережі освітлення та енергозабезпечення закладів.

Робота над благоустроєм не завмерла на якійсь конкретній відмітці, вона поступово покращується. Але це справа, яка залежить від дуже багатьох чинників, які важко спрогнозувати. Тому й Олександр Євгенович прогнозує з обережністю й надає перевагу в розмові виваженим фактам їх діяльності.

Як відомо, друга сесія міської ради виділила кошти на купівлю нового трактора, закупівлю нових сміттєвих контейнерів. Також говорили про заміну ламп у ліхтарях на енергозберігаючі, які допоможуть зекономити. На сьогодні з цього питання якоїсь конкретики немає, тому й не акцентуватимемо забагато уваги на нім (аби не зурочити).

Бачимо, що роботи в КП «Бар-благоустрій» є чимало, але сподіваємося, що незважаючи на проблеми,  комунальники міста і надалі будуть все оперативніше та якісніше виконувати свій обов’язок перед громадою.

 

Валентин МАЙДАНЮК

 <<<