КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
НА КВАРТИРНИКУ «ЧЕРВОНУ РУТУ» СПІВАВ УВЕСЬ ЗАЛ…

31 січня у Польському Домі відбувся черговий захід від молодіжної спільноти «Актив Бар». Ним став вже традиційний «Квартирник». За своїм форматом це неформальні концерти, традиція проведення яких бере початок ще з 80-х років минулого століття. Чимало виконавців, що стали легендами рок-музики, починали саме з цього. Частенько грали квартирники, на початку своєї музичної кар’єри, легендарні гурти «Акваріум» та «Кіно». Зараз подібні зібрання не є рідкістю, адже значна кількість музикантів з задоволенням погоджуються грати на таких міні-концертах у затишній, частіше за все домашній атмосфері.

Особливістю події є унікальна можливість особисто поспілкуватися з виконавцями. Тільки на квартирнику можна почути байки з їхнього життя, кумедні курйози, дізнатися про творчі плани, почути перші нові композиції з альбому, що тільки готується до випуску. І, звичайно ж, квартирники - це знайомства з новими цікавими людьми і просто однодумцями.

Квартирник — це чудова нагода для молодих і талановитих зробити перший крок на своєму творчому шляху та вперше виступити на сцені. Для барчан подія не є в новинку, адже вона організовується вже не вперше, це швидше є певним флеш-беком до вже відомого.

Нагадуємо, що у нашому місті започаткували традицію «масових музичних посиденьок» у форматі кавер-квартирника ще у листопаді 2014 року. Перший організований концерт пройшов вдало, тому активісти не зупинились на досягнутому та продовжили працювати у вищезгаданому напрямку. Наступним кроком став «новорічний квартирник», який було проведено у грудні того ж року. Оскільки перші два виступи місцевих музикантів зібрали чималу публіку, відео та аудіо записи відомих пісень у соціальних мережах у виконані барчан почали набирати значну кількість віртуальних уподобань та коментарів з позитивними відгуками, то відповідно постало питання про проведення активістами третього квартирника. Але оскільки на часі була ще чималенька кількість не менш цікавих заходів, то посиденьки барських музикантів відтермінувались на невизначений час.

Активісти теж не сиділи без діла, вони встигли зреалізувати чимало заходів різного спрямування: покази фільмів під відкритим небом, серію тренінгів «Активні громадяни», мистецький захід «Арт-сушка», літературні вечори для обдарованої молоді міста,  захоплюючі квести та містичну ніч у бібліотеці, присвячену українському класику – Миколі Гоголю.

Цьогорічний квартирник відзначився музичним різноманіттям репертуару (як кавер-версії вже відомих композицій, так і авторські пісні, більша частина з яких ще ніколи не виконувалась на публіці), теплою душевною атмосферою та позитивним настроєм.

Зал «запалювали»: Микола Римар («Сам собі країна» Кузьми Скрябіна, «Я не вернусь» Василя Чудика, «Йду, гадаю» Віктора Пашника та авторська «Ніч іде»); Віталій Павлюк, Дмитро Жунку та Сергій Мірчук («Залиш мене» гурту Epolets, «Під каштаном» Брема Стокера, «Say Just Words» Paradise Lost, «Divided» Tiamat); Олександр Подуфалов («Хто Ми?», «Час» гурту Мартові, «Бог устал нас любить», «20 лет», «Выхода нет» гурту Сплін); Віталій Борсолюк («Коханий», «Ти мій» Квітки Цісик; «Я верю» Ляпіса Трубецького); Ольга Янішевська з проникливою інструментальною музикою; Володимир Гудз з власними піснями; Олексій Безсмертний, Олександр Ільницький і Вікторія Микитюк з авторською композицією. Не обійшлось на заході і без сюрпризів, адже до трек-листа деякі правки внеслись уже на ходу. До заздалегідь спланованого виступу музикантів долучився ще один виконавець – Володимир Парфьонов.

Захід відвідав міський голова Артур Цицюрський, який висловив подяку активістам спільноти за організацію дозвілля молоді нашого міста та побажав їм і надалі працювати у цьому напрямку.

Організатори підготували спеціальний подарунок для музикантів, які старанно готувались до виступу впродовж кількох тижнів. Переможець зможе виступити на концерті відомого барського рок-гурту «Ф.О.Г». Після квартирника слухачі шляхом голосування визначали улюбленця глядацької аудиторії. Ним став студент БКТБ НТУ – Микола Римар, який вразив публіку не тільки зворушливим виконанням українських пісень, а й своєю історією. Батьки хлопця дали життя дванадцятьом дітям, а Микола – наймолодший у родині.

У коротенькій перерві між двома частинами заходу також було розіграно приємний сюрприз від партнера молодіжної спільноти – піцерії «Bari-Bon». Переможцем «рандомного» розіграшу стала Людмила Мірчук, яка відмовилась від смачного подарунку на користь Миколи Римара. Таким чином переможець у категорії «приз глядацьких симпатій» отримав ще один приємний приз – сертифікат на півметрову піцу.

Вслід за повністю відіграним репертуаром зал ще довго не відпускав музикантів. На біз було виконано такі композиції»: «Старі фотографії» Кузьми Скрябіна, «Не питай» гурту Океан Ельзи та «Вона» гурту Плач Єремії.

Після події присутні активно фотографувались разом із бренд-волом. Того вечору зал був заповнений вщент, і, напевне, артисти, що виступали того вечора, почувалися ніби справжні зірки. А численні відгуки глядачів свідчать про те, що захід сподобався, а отже, обов’язково буде продовження…

Інна ТКАЧУК

Фото Олени ПОПОВСЬКОЇ

Спільнота «Актив Бар» висловлює подяку за допомогу у організації «Квартирника»: Польському домові в особі Маргарити Дмитрівни Медведєвої; члену Барського районного товариства поляків ім. Конфедератів Барських, викладачу БГПК ім. М. Грушевського Павлу Залєвському, Ігорю Лозінському та гурту «Ф.О. Г.» .

 <<<