КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ЗЕМЛІ МОЄЇ СЛОВО НЕВМИРУЩЕ

Ну що б, здавалося, слова
Слова і голос, більш – нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..

Про художнє читання влучніше не скажеш. І не збагнеш, чим для цього перш за все треба володіти: чи гарною дикцією, чи гарною душею! А найпевніше, що одне без другого перетворить навіть найгеніальніший твір у нудне і монотонне бурмотіння, яке не зачепить ані слух, ані душу.
27 лютого у нашому місті відбувся конкурс читців «Землі моєї слово невмируще», який ось уже 12 років поспіль проходить у районному Центрі дозвілля. У любові до рідного слова цього дня зізнавалися 60 учасників з міста та району, що були розподілені на 4 вікові категорії: 6-10 років, 11-14 років, 15-18 років, 19 років і старші.
Зі сцени лунала поезія від таких відомих майстрів поетичного слова як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Володимир Сосюра, Тетяна Яковенко, Ірина Жиленко, Андрій Мястківський, Юрій Шкрумеляк, Гарік Бірча, Анастасія Литівська, Ганна Підлубна, Олександр Василенко, Юлія Турчинова, Христя Полянська; місцевих поетів Тамари Вакуловської (с. Комарівці) та Андрія Задібровного (с. Гайове); гуморески і байки від Анатолія Гарматюка та Павла Глазового. Не бракувало і авторської поезії.
Конкурс тривав дві з половиною години. Всього було вдосталь: і сумного, і веселого, і проникливого, і геть незрозуміло, але вже точно не було байдужого. Сценічну майстерність конкурсантів та рівень художнього виконання творів оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли: методист Центру дозвілля Інга Осколкова, кореспондент районної газети «Подільський край», письменниця Людмила Мартишева, методист Центру дозвілля Леся Лоян. Хоч конкурс і було орієнтовано переважно на дітей, однак судді підійшли до оцінки конкурсантів по-дорослому суворо та відповідально, врахувавши наступні умови виконання художніх творів: артистизм, естетичний вигляд, дикцію та відповідність репертуару віковій категорії. Високоповажне журі визначило наступних переможців:
6-10 років:
І місце – Сенчуковська Наталія (м. Бар), Пантела Назарій (м. Бар), Рибаченко Миколай (с. Гулі), Кіндич Мирослава (с. Комарівці)
ІІ місце – Гольовська Анастасія (с-ще Бар), Захарчук Олександр (с. Шипинки)
ІІІ місце – Гольовська Іванна (с-ще Бар), Мініч Олег (с. Терешки)
10-14 років
І місце - Яковішак Надія (с. Лука-Барська), Корчинська Наталя (с. Терешки), Колодій Ростислава (с-ще Бар), Кирилюк Вікторія (с. Черешневе), Задорожна Марія (с-ще Копайгород)
ІІ місце – Кульчицький Володимир (с. Буцні), Богачук Вікторія (с. Мартинівка), Шарафієва Галина (с. Черешневе)
ІІІ місце - Боднар Анна (с. Козарівка), Захарчук Іван (с. Шевченкове), Бойко Олег (с. Кошаринці)
15-18 років
І місце – Райлян Юлія (с-ще Бар)
ІІ місце – Гончарук Ярослава (с. Верхівка), Присяжна Дарина (с. Попівці),
ІІІ місце –Максимчук Сюзанна (м. Бар), Слободянюк Анжеліка (м. Бар), Кальман Ольга (с. Іванівці), Галиш Євгена (с. Кузьминці)
19 років і старші
ІІ місце – Бойко Наталія (с. Митки),
ІІІ місце - Філіпова Тетяна (с. Гайове), Гончарук Валентина (с. Васютинці), Пергалюк Микола (с. Матейків)
Переможці конкурсу були нагороджені грамотами відділу культури і туризму Барської районної державної адміністрації, а решта учасників – дипломами.
Ми дякуємо всім за небайдужість до художнього слова і сподіваємося на нові зустрічі та перемоги.

Ірина ДЄДОВА, методист Барського районного Центру дозвілля

 <<<