КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ШКОЛА, ДЕ СТАЮТЬ ЧАРІВНИКАМИ

У ту мить, коли читаються ці рядки, десь присіла на гілку втомлена перельотом птаха, десь сміється дитя, десь плаче скрипка, у комусь відроджується надія, а хтось зігріває землю подихом останнього слова. Мало кому вдається осягнути це у повсякденні, але митцям – так: творчі люди у хвилину натхнення спроможні знаходитись водночас усюди.

У середині дня минулого четверга більшість із нас, заклопотана своїми справами, навіть не здогадувалась, що у маленькому двоповерховому будинку у центрі міста відбувається диво: сходить і заходить сонце, виє хурделиця, пищить комар, йде дощ, витинається пролісок і падає осінній лист. Впродовж години там владарював світ природи та людського життя у ньому – усе, що тільки можна собі уявити і відчути: поруч зі звуками, запахами, кольорами, краєвидами оживали журба і радість, закоханість і відчай, надія, туга, тиха сповідь життя… Звичайно, таке дійство виникло не саме собою, а творилося великими та маленькими митцями.

Великі – це завзяті учителі Барської дитячої музичної школи, ну, а маленькі - їхні здібні учні, котрим вони вручають чарівний ключик (він же – ключ скрипковий, він же – пензель малярський). Цим ключиком відкриваються потаємні двері у прекрасний світ, про який мріє кожна дитина і, чесно кажучи, більшість дорослих. Світ, який можна відкривати наодинці або ж запрошувати у подорож, кого забажаєш.

Отож, кому вдалося побувати на лекції-концерті «Пейзаж у музиці» змогли дізнатися про митців і світ мистецтва ( художнього та музичного) із розповіді завуча школи Алли Леонідівни Мельник, яку супроводжували скрипка, фортепіано, баян, ансамбль гітаристів та скрипалів, естрадний оркестр, хоровий спів дитячих колективів і виставка малюнків відділу художнього мистецтва.

Концерт розпочався «Ранком» Р. Глієра у виконанні піаністки Влади Скульської (викладач Корчинська І.М.). Тендітна скрипалька Златочка Кімаківська (викладач Дроздова В. О. концертмейстер Слісарчук А. Б.) розповідала історію «Острова в океані» Е. Джонса. А «Польові квіти» Поля де Сеневіля розпускалися і відцвітали під час гри на фортепіано Софії Рощук (викладач Некрасова Т.М.). «Ось така красуня моя земля» - вторив їм вокальний ансамбль молодших класів (керівник Кутняк А.Г., концертмейстер Слісарчук А. Б.). Дует скрипалів у складі Маргарити Нагаєвської та Олександри Кривіцької (викладач Дроздова В. О., концертмейстер Слісарчук А.Б.) торкнув мелодійну національну струну виконанням «Ой у гаю при Дунаю». І звучав на фортепіано грайливий «Дощик» В. Косенка у виконанні Надії Яковішек (викладач Кібітлевська В. Ф.). Баян Вадима Олішанського (викладач Подуфалова О. А.) відтворював «Спокійну ніч восени» Кенеди Бін, а «Безмежнеє поле» М. Лисенка на тубі Андрія Редванського (викладач Редванський В.В., концертмейстер Кібітлевська В. Ф.) продовжило тему неосяжності буття. Піаністка-конкурсантка третього туру «Подільської весни 2016», що відбудеться наприкінці березня, Наталя Фаріон (викладач Кібітлевська Л. М.), дарувала слухачам дзвінку «Веснянку» В. Довженка. Ансамбль гітаристів старших класів (керівник Подуфалов С. С.), що також готується до участі у Всеукраїнському конкурсі струнних ансамблів представив два музичні твори: «Від’їзд» Кватро Мано та «Чакону» Г. Генделя. «Пісня жайворонка» П. Чайковського злітала з-під пальчиків піаністки Антоніни Матвійчук (викладач Кібітлевська Л.М.). Вокальний ансамбль старших класів (керівник Кутняк А.Г., концертмейстер Слісарчук А. Б.) милувався «Волошками» Оксани Рошки.

Ансамбль скрипалів (керівник Ушакова Л. В., концертмейстер Слісарчук А.Б.) майстерно витинав «Зимові візерунки». Під час концерту-лекції ведуча зверталась до художніх образів, втілених учнями школи на полотнах (викладач Разанцева О. О.), які перекликались назвами із музикою, що наповнювала залу. Звучала поезія, роздуми, народжувались розсипи асоціацій та думок, у які впліталися імена відомих композиторів та художників. «Опале листя» Ігора Бутмана у виконанні викладачів школи Миколи Шаравари (саксофон), Валентини Кібітлевської (рояль), Олександра Подуфалова (бас-гітара), Сергія Подуфалова (ударні) забриніло завершальними нотами концерту. А «Пори року» Вівальді від квінтету викладачів Яніни Вихованець (скрипка), Сергія Подуфалова (баян), Миколи Шаравари (саксофон), Лілії Кібітлевської (рояль) та Олександра Подуфалова (бас-гітара) – стали трьома крапками цієї бурхливої історії…

Юним чарівникам і їхнім наставникам вдалося зобразити, озвучити і втілили у життя навколишню красу, заломлену через людське серце. Дякуємо вам за мистецьке свято! Висока і благородна справа виплекати та зберегти у дитині почуття прекрасного, що поєднує захоплення, віру, вдячність, доброту та любов, з якої і створено світ.

Богдана СУКОННИК

 

 <<<