КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ДЕ СТАЮТЬ ЗІРКАМИ УКРАЇНИ?!

Шіснадцятого-вісімнадцятого квітня у мальовничому місті Житомирі відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих митців музичного, театрального, хореографічного та образотворчого мистецтва «Хочу стати зіркою України». Головним ініціатором та організатором конкурсу вже не перший рік поспіль виступає Житомирський інститут культури і мистецтв Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв. В організації конкурсу взяли участь: Міністерство культури України, управління культури, управління освіти і науки та департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації, управління освіти та управління культури Житомирської міської ради. Метою проведення конкурсу-фестивалю став розвиток музичного, театрального, хореографічного та образотворчого мистецтва, а також розширення репертуару і підвищення професійної майстерності юних талантів.
Розкішні зали Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера приймали конкурсантів чотирьох вікових груп у таких номінаціях: музичне мистецтво, хореографія, театральне мистецтво та образотворче мистецтво. Позитивна мотивація та підтримка організаторів та ведучих надавали наснаги для участі та перемоги.

Відповідно до номінацій усіх конкурсантів було розподілено по різних місцях виступів. Мені, студенту Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, випало презентувати літературну композицію «Моє призначення – потрапити в ціль!» за творами Таїсії Галузінської та Нелі Майбороди у актовій залі Житомирського інституту культури і мистецтв. Визначені оргкомітетом члени журі, до якого увійшли видатні професійні митці, народні та заслужені артисти, науковці, професори, провідні громадські діячі, керівники місцевих органів влади, оцінювали виступи чесно та справедливо.

По завершенню конкурсної програми гості мали змогу побувати на різноманітних екскурсіях та дізнатися про цікаву історію міста Житомира. Унікальною стала можливість відвідати концерт «Open Door Fest» за участю відомих українських артистів, зокрема учасників гуртів «Друга Ріка», «The Hardkiss», «DZIDZIO».

Коли підсумки конкурсу були підведені, у залі Житомирської обласної філармонії відбувся гала-концерт та нагородження переможців. Учасники-вінничани продемонстрували високий рівень художнього читання та виконавської майстерності, тому не дивно, що саме представники нашої області вибороли призові місця. У номінації «Театральне мистецтво» гран-прі фестивалю здобув Владислав Матвійчук, друге місце виборола Анастасія Гаркуша (обоє представляли студію «Срібний передзвін», керівник – Світлана Травнева). Мені пощастило стати лауреатом Першого ступеню фестивалю-конкурсу у цій же номінації. Після гала-концерту, обміну контактними даними з новими знайомими та пам’ятної фотосесії учасники-вінничани вирушили додому. Переповнені враженнями та емоціями ми привезли омріяну перемогу у свій навчальний заклад – Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського.

Особливу подяку хочу висловити організаторам фестивалю «Хочу стати зіркою України», керівнику та автору конкурсного твору Таїсії Галузінській, відомій подільській поетесі Світлані Травневій, яка повідомила про фестиваль, загітувала нас до участі та допомагала при підготовці до виступу, а також адміністрації коледжу за можливість поїхати на такий цікавий конкурс. Варто зазначити, що директор нашого закладу Петро Несторович Савчук завжди заохочує студентів брати участь у різних навчальних та виховних заходах і щиро радіє за наші перемоги.

Владислав ВОЗНЮК,
студент БГПК ім. М. Грушевського,
переможець Всеукраїнського
фестивалю-конкурсу «Хочу стати
зіркою України»

 <<<