КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ЮВІЛЕЙНІ ДНІ ПОЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У БАРІ

Цьогоріч у Барі вп´ятнадцяте відбулися традиційні Дні польської культури. Впродовж 12-14 травня з ініціативи районного культурно-освітнього товариства поляків пройшла низка цікавих подій з прив’язкою до польської тематики.

Особливість заходу, що днями відбувся, полягала у тому, що він вперше пройшов на сцені актової зали Дому польської культури, такого омріяного та очікуваного місцевою польською спільнотою. Про це у своєму вітальному слові зазначила Директор Польського Дому – Мєдвєдєва Маргарита Дмитрівна, яка урочисто відкрила мистецький фестиваль «Єднаймося, браття».

Вже за доброю традицією на Дні польської культури на Поділля завітали гості з братньої Польщі. Програма заходів для гостей міста була досить насиченою та багатобарвною. У фестивалі взяли участь творчі колективи з міст-побратимів: Староховіце, Рибник та Квідзин, а також з міст Вінницького консульського округу – Вінниці, Житомира, Кам’янця-Подільського та Чернівців.

12 травня творчі колективи з Польщі побували на екскурсії у Летичеві та Меджибожі, які залишили у них чимало приємних вражень.

Гучними оваціями, потужною хвилею позитивних емоцій зустрічали глядачі ансамбль пісні і танцю з мальовничого польського міста Квідзин, який розпочав творчу програму XV Ювілейних Днів польської культури на сцені Дому польського з шляхетних танців.

Для гостей заходу шопенівськими мелодіями прозвучав симфонічний оркестр Державної музичної школи ІІ ступеня ім.Кароля і Антонєго Шафранкув з Рибніка разом з яким виступив з яким виступив і відомий польський скрипаль Адам Мокрус, а музичні твори різних епох від Середньовіччя до європейського Ренесансу виконав багатоголосий камерний хор «Портаменто» з м. Стараховіце.

Також присутні у залі насолоджувались співом хорового колективу «Поліські соколи» з м. Житомир, учасників більш ніж 300 фестивалів та концертів за 25 років творчої діяльності, які виконали кілька польських народних пісень.

Незабутнє враження залишили після себе вокальний ансамбль «Срібні голоси» та вокальне тріо «Ажур» Вінницької культурно-просвітницької спілки поляків. Та родзинкою концерту Днів польської культури стали виступи дитячих танцювальних колективів з Чернівці та Кам'янця-Подільського.

З вітальним словом до учасників прекрасного мистецького свята культурного єднання звернулися також консул Республіки Польща у м.Вінниці Войцех Мрозовський, представник секретаріату староства повітового в м.Стараховіце Катажина Вуйчіцка, заступник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Алла Ратинська, перший заступник голови Барської райдержадміністрації Неля Мельник, голова районної ради Михайло Піддубний та міський голова Артур Цицюрський. Вітання творчим колективам від депутата обласної ради Людмили Станіславенко зачитала на фестивалі її помічник.

Після багатогранної творчої програми, продовженням свята стало вручення заступником управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Аллою Ратинською Почесних грамот та подарунків директору фестивалю Маргариті Мєдвєдєвій, за ініціативи якої і було започатковано проведення у Барі Днів польської культури, та голові районного культурно-освітнього товариства поляків Олені Черняк.
А Голова Барського районного культурно-освітнього товариства поляків Олена Черняк вручила учасникам фестивалю подяки за участь у XV Ювілейних Днях польської культури у м. Бар з побажанням нових творчих злетів та спільно реалізованих проектів.

Натхненим продовженням фестивалю став концерт камерної музики у Барській дитячій музичній школі. А в суботу, 14 травня, творчі колективи з Польщі взяли участь у заходах, які відбувалися у Вінниці з нагоди Дня Європи.

Інна Ткачук

Більше фото можна подивитись тут: https://www.facebook.com/MistoBarGov/posts/1077513012313866

 

 

 

 <<<