КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
СИН СТЕПІВ, СПІВЕЦЬ ПОДІЛЛЯ

Під такою назвою 19 травня в актовій залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Бара відбувся вечір пам’яті, присвячений видатному барському художнику, який не один рік життя та педагогічного покликання віддав школі №1, Миколі Івановичу Цикалу.

В його честь у нашому місті з 11 по 19 травня проводився пленер художників і завершився він виставкою робіт відомого земляка та учасників пленеру, які прибули до Бару із різних міст України. Також на вечір завітали очільники міста та району: голова районної державної адміністрації Володимир Саволюк, міський голова Артур Цицюрський.

Зустріч пройшла в доброзичливій, теплій атмосфері. Запрошені гості, видатні барачним, журналісти, колеги та друзі родини поділилися теплими спогадами про цікаві сторінки життя знаного художника і майстерного педагога Миколи Цикала.

За матеріалами відділу освіти Барської райдержадміністрації

 

МИКОЛА ІВАНОВИЧ ЦИКАЛ (1932-1995) народився в м. Велика Лепетиха (Херсонська область). Ним було створено більше тисячі творчих робіт. Картини цього видатного художника можна знайти у приватних колекціях США, Англії, Ізраїлю, Німеччини, Польщі та інших країни.

Він щиро радів, коли його роботи приносили людям радість, часто дарував свої картини. «Головне, щоб на моїх роботах оселедець не різали», - любив жартувати художник.

Також Михайло Іванович полюбляв оформлювати вітрини магазинів, інтер’єри клубів та будинків відпочинку, тобто займався тим, що зараз зветься "дизайном" . Пам’ятний знак при в’їзді у наше місто також було розроблено ним.

В останній рік життя художник написав майже половину робіт, які він створив за все життя. Малював, немов одержимий. Щодня. Його часто можна було побачити з етюдником, коли він йшов уздовж рідних вулиць, доріг, пагорбів та лісів. Він немов намагався «надихатися» красою природи української землі. По-новому щоразу дивитися на такі знайомі оку краєвиди. І кожного дня, вдихаючи пилок квітів, туман рік, пил доріг, він спрагло ловив сонячне проміння, яке його, фактично, вбивало…

Серце видатного художника та педагога зупинилося 9 серпня 1995 року.

Теми робіт художника – українські пейзажі та натюрморти. Всі роботи виконані у реалістичній манері у техніці «аль-прима».

На фото краєвиди Бару і Барського району

 

 <<<