КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ТАЛАНОВИТА ЛЮДИНА – ТАЛАНОВИТА У ВСЬОМУ

Надія Белецька – не просто людина з умілими руками. Це цікава, неординарна особистість з великим колом захоплень, до якого входить і ліплення з глини, і кулінарія, і комп’ютерна графіка та чимало інших хобі. Окрім того, жінка викладає основи економічної теорії та менеджмент і маркетинг у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського.

Надія, де Ви навчалися і на кого?

Навчалась я у Вінницькому національному технічному університеті і здобула професію менеджера з корпоративного управління. Додатково отримала другу вищу освіту за напрямком «Психологія» у Відкритому міжнародному універ ситеті розвитку людини «Україна». Далі навчалася в аспірантурі і здобула ступінь кандидата економічних наук.

Як давно Ви займаєтеся ліпленням із глини і з чого це почалося?

Займаюсь цією справою я близько шести років. А вперше запропонувала мені спробувати, моя подруга та однокласниця, Лілія Донченко, надзвичайно цікава і творча людина. Ми близько 15 років із нею товаришуємо, вона вміє дуже гарно в’язати, шити, вишивати, ліпить із полімерної глини. Одного разу вона й привезла мені в подарунок набір із полімерної глини, щоб я спробувала, що це таке, яким чином відбувається сам процес ліплення та чи взагалі мені сподобається. Зрештою, місяців два цей подарунок припадав пилом і ніяк не використовувався, але потім спробувавши, я вже не могла покинути цю справу.

Звісно, перші вироби були не зовсім вдалими, але я почала дивитися різноманітні майстер-класи в Інтернеті, експеримен тувала і зрозуміла, що це моє. І до цього часу я займаюсь ліпленням із полімерної глини.

Чи є ще якісь хобі, окрім цього?

Серйозного захоплення немає. В основному, це шиття і ліпка з полімерної глини. Але колись у мене був ще літературний досвід, навіть невеличка збірочка оповідань вийшла під назвою «Стоп-кадр», але то було давно, ще в студентські роки. Також на попередньому місці роботи я займалася комп’ютерною графікою, оформленням навчальних стендів. У мене досить добре виходило і я продовжую цим займатися до сьогодні. І ще, окрім цього, я полюбляю готувати. Часто печу різноманітні тортики та інші смаколики.

А чому Ви обрали саме ліплення з глини?

Це трапилося випадково. Коли мені подарували набір і я спробувала, що це таке, я занадто сильно захопилася. Вже відмовитися від цього не можу, і скільки б разів я не нама галася займатися іншими видами творчості, все ж таки повертаюся до глини.

– Чим Ви заробляєте на життя? Чи приносить ваше захоплення вам прибуток?

На життя я заробляю педагогічною, викладацькою діяльністю. А ліплення з глини це більше хоббі, аніж заробіток, ліплення, потім ще додалося вишивання, шиття різноманітного одягу, аксесуарів, здебільшого сумок.

А були ідеї щодо продажу своїх виробів?

Певний досвід був. Я намагалася продавати свої матеріали, робити певні індивідуальні замовлення, але це має ситуативний характер. І поки що, я не бачу з цього серйозного джерела прибутку. Здебільшого, мої вироби виступають у ролі подарунка. В мене є багато подруг, знайомих, а колись і мамі потрібно зробити подарунок, і коханій людині. Тож ось так і виходить..

Чи брали Ви участь, можливо, у виставках, конкурсах?

Ні, я не беру участі у виставках. Я занадто вимоглива до себе особа. Є певною мірою страх показати мої вироби на загал. А також я боюся критики. Тобто мене лякає той факт, що певним чином моя творчість буде сприйнята не зовсім правильно.

Як Ви поєднуєте хобі та викладання? Чи вистачає Вам часу?

По-різному буває: інколи я мушу відмовлятися від захоплен ня на кілька днів, тижнів, буває й місяцями можу цим не займатися. Часу дуже мало, а є ще підготовка до занять. Але як тільки випадає вільна хвилинка, я намагаюся розпочати певний проект і за кілька тижнів або навіть кілька місяців його завершую.

Який з Ваших виробів Вам подобається найбільше?

Останнім часом я захопилася створенням комірців. І у мене в колекції є один такий комірець, що припав мені до душі найбільше. Я полюбляю його одягати та милуватися.

Чи не думали Ви над тим, щоб навчати інших цієї справи?

Знову ж таки, повертаюсь до того, що я людина надзви чайно вимоглива до себе, і боюся, що не впораюся. А саме, я не впевнена у своєму рівні кваліфікації у цьому напрямку, адже це всього лише хобі. Я цьому не навчалася, не маю відповідної освіти, а так як в мене міра відповідальності надзвичайно висока, то поки що, не можу побачити себе в якості наставника у такому плані.

Чи допомагає Вам хтось у вашій творчій праці?

Так. Особливо великий вплив на розвиток мене як особистості здійснює мій чоловік – Лука. Він мене в усьому підтримує. Він гарний порадник, естет, часто допомагає мені виходити із творчої кризи.

Чи складно дістати матеріали? Вони дорогі?

Ні, дістати не складно. Здебільшого, я замовляю через Інтернет, є чудові Інтернет- магазини, які пропонують все для творчості. Але останнім часом ціна на матеріали кусається.

Які мрії на майбутнє?

Найбільше хотілося б реалізувати себе в повній мірі як викладач. Передавати свій життєвий досвід молодому поколінню, щоб воно росло обізнаними та свідомими. Мали життєву позицію та росли гідними громадянами своєї держави.

Спілкувалась з майстринею Ольга МУСІЄНКО

 

 <<<