КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
ПОЕЗІЯ КАМЕРНОГО МИСТЕЦТВА

Як говорив великий класик: «З посеред різноманітних музичних жанрів камерне мистецтво це поезія, все решта - проза». І це дійсно так!

Саме камерна музика має величезну силу об’єднувати музикантів-однодумців у єдиний колектив – оркестр. Відтак, об’єднавшись – музика має ще більшу силу та емоційний вплив на слухача.

Мешканці нашого міста мали унікальну можливість насолоджуватись концертом камерної музики, який відбувся 13 травня в Барській дитячій музичній школі в рамках щорічного фестивалю «Дні польської культури». Цьогоріч, слухачів вражав своєю професійністю та вишуканим звучанням камерний оркестр з міста Рибник під керівництвом Романи Кучери, яка досі є також директором музичного закладу, який об’єднує музичну школу з музичним училищем.

Особисто поспілкувавшись з директором, хочу відзначити, що пані Романа - людина надзвичайно скромна та інтелігентна, відкрита та щира до людей. І так само звучить оркестр під її керівництвом. Вишукана та естетично, драматично та лірично, жартівливо, сумуючи…

В програмі концерту звучали твори світових класиків, і, звичайно, польських композиторів – Шопена, Венявського, Шимановського, Гурецького.

Не зважаючи на таку об’ємну програму для поціновувачів класичного мистецтва це була лише мить справжнього спілкування з камерною музикою, мить емоційних пе реживань, притаманних кожній людині. Адже, саме класична музика має величезну силу розкривати в людині благородні почуття та надихати її на творчість!

А родзинкою концерту стала незабутня гра скрипаля Адама Мокруса – професора Музичної академії (м. Котовіце). Його інтерпретація творів полонила серця слухачів своєю емоційністю, експресією та високим професійним виконанням. Адже саме емоції роблять життя людини повнішим та багатшим. Недарма скрипку називають «голосом душі», який здатний передавати цілий багатогранний спектр людських переживань.

Скрипка в руках майстра звучала неперевершено: співала та плакала, тан цювала та страждала, сумувала та раділа.
А на думку приходили ось такі рядки: «Чому саме скрипка так ніжно співає Щиро хвилює, розпачем крає?! Тому ще Орфей Скрипці велів Шукати у душах Острів скарбів!»

Я глибоко переконана, що того незабутнього концертного вечора кожен слухач віднайшов свій особливий неповторний та індивідуальний Острів скарбів!

Валентина КІБІТЛЕВСЬКА, викладач Барської дитячої музичної школи

 <<<