ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
КАТЕРИНА ІЗДЕПСЬКА

КАТЕРИНА ІЗДЕПСЬКА – людина західного типу мислення. Їй близька культура англомовних країн. Вона зачитується зарубіжними авторами, американського та британського крою. Фанатіє від фільмографії Голлівуду настільки, що мріє колись пов’язати своє життя із таким аспектом кіномистецтва, як сценарна справа. Деякі кроки до втілення своєї мрії вона вже зробила.

Цікаво спостерігати за становленням нової людини мистецтва, ба більше, слухати її відгуки та роздуми довкола літературних і недуже питань. У нашім виданні вона дебютує із своєю невеликою рецензією-враженням на культову книгу нашого часу. Тож дамо їй шанс.

Нехай ваше читання буде цікавим!

ЯКЩО ВИ ВТРАТИТЕ ВОЛЮ, ТОДІ ЩО ЗАЛИШИТЬСЯ В ЖИТТІ?

Книга що миттєво стала бестселером в усьому світі. Автор, який входить до рейтингу 50-и найвеличніших британських письменників. Екранізація, що здобула безліч нагород та була тричі номінована на премію «Оскар». Мова йде про книгу «Колекціонер» Джона Фаулза.

Фаулз Джон Колекціонер : роман [Текст] / Джон Фаулз ; переклад з англійської Ганна Яновська. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304 с. – ISBN 978-966-14-9257-7

Головний герой Фред Клеґґ – типовий клерк. Його єдине хобі – колекціонувати метелики. Впіймати, посадити під скло, зберегти їхню красу, щоб милуватися в будь-який момент…Але він знайшов екземпляр набагато цікавіший за метелика.

Фредерік закоханий у дівчину, до якої навіть не може підійти. А сенс? Вона вродлива білявка з довгим волоссям. Він – потвора. Вона студентка художнього коледжу, а він ненавидить мистецтво.

Попри відмінності, йому вдається зробити її своїм метеликом. Він піймав дівчину сачком та посадив у банку. Кожного дня милуючись, Фредерік не помічав як вона помирає.

Він таємно стежив за нею майже два роки. Відчайдушно закоханому, йому було дуже самотньо. А найбільших страджань йому завдавала її вищість.

Роман складається зі двох частин: від імені маніяка та жертви. Різностильові, переповнені притирічними емоціями, ці частини є двома сторонами однієї правди.

Особливо важко читати другу частину, де розповідь веде Міранда. Сторінки книги пронизує непереборне відчуття клаустрофобії. Разом із дівчиною тобі не вистачає повітря, разом із нею ти борешся за кожний подих. Все важче і важче дихати. Інколи, навіть, хочеться закрити книгу й втекти кудись на природу. Де є необмежена свобода. Де не буде задушливого сирого, штучно освітленого підвалу та величезних дверей, за якими – така жадана воля.

Міранда знала ким для нього була, − метеликом, якого він мріяв зловити. Але вона жила. Жила… якщо смерть можна назвати життям.

Оце має бути внизу дрібним кеглем.

Текст Катерина Іздепська

Валентин Майданюк.

 <<<