ПРАВОПОРУШЕННЯ
ПОГРАБОВАНО ЛЯДІВСЬКИЙ СКЕЛЬНИЙ МОНАСТИР

 Свято-Усікновенськийскельний чоловічий монастир, що у с. Лядова Могилів-Подільського району на Вінниччині, відомий далеко за межами України. Обитель була заснована на подільських землях більше тисячі років назад святим Антонієм Печерським, родоначальником руського чернецтва, що повертався зі Святої Гори Афон до Києва. За переказами, преподобний Антоній у скелі сам вирубав собі келію, щозбереглася до нашого часу та є місцем особливого шанування і паломництва православних християн зі всього світу. Місцеві жителі пишаються сусідством зі святою обителлю, яка, до речі, старша на 40 років за Києво-Печерську Лавру – головну православну святиню України, що також була заснована преподобним Антонієм.

 Однак нещодавно у монастирі сталася жахлива пригода. 7 лютого, на четвертий день після престольного свята одного із храмів обителі, монастир обікрали. Зловмисники викрали образ святого Іоанна Хрестителя з частинкою мощей. Спокусили злочинців численні срібні та золоті прикраси, які люди залишали на іконі в подяку за зцілення.

 Як повідомляє «Газета по-українськи», настоятель монастиря архімандрит Анатолій (Нетребін) одразу викликав поліцію. Святий образ оперативники знайшли того ж дня на снігу, за 20 метрів від обителі, та одразу повернули до монастиря.

 «Ікону викрали вночі. Злодії зламали замок на дверях храму, зайшли всередину та взяли образ, – повідомила Анна Олійник, начальник відділу комунікації ГУНП у Вінницькій області. – Прикраси забрали, а ікону викинули. Вона була не потрібна їм. Без покупця на святиню їм важко було б переховувати її і потім продати».

 Для братії та прихожан монастиря пограбування стало трагедією. Ікона Іоанна Хрестителя, святого покровителя обителі, була виготовлена у XVII-XVIIIст. та є надзвичайно шанованою. Неодноразово після молитви перед образом відбувалися чудеса, люди отримували зцілення. На щастя, сама ікона не постраждала. У даний час поліція проводить слідчі дії та встановлює осіб, причетних до злочину.

        Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 

 

 <<<