ПРАВОПОРУШЕННЯ
КОЛИШНЬОГО В.О. НАЧАЛЬНИКА БАРСЬКОГО РАЙВІДДІЛКУ ПОЛІЦІЇ «ВЗЯЛИ» НА ХАБАРІ У 22 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

 У минулу п’ятницю, 17 лютого, у Барі сталася безпрецедентна подія: у центрі міста, на очах у десятків людей, що поверталися додому з роботи чи просто вийшли на «вечірній променад», відбулося гучне затримання. Гостроти ситуації додавало те, що люди у формі затримували… людину у формі!

 Пригода сталася близько 17:50 біля перехрестя вул.Леонтовича та Героїв Майдану (навпроти магазину «Смак»). Проводили затримання співробітники СБУ, працівники управління внутрішньої безпеки Нацполіції у Вінницькій області та слідчі обласної прокуратури. «Улов» виявився солідним: у «тенета» правоохоронців потрапив заступник начальника слідчого відділу Барського відділення поліції, який раніше деякий час виконував обов’язки начальника райвідділку.

 У прес-службі прокуратури Вінницької області нам повідомили, що затримання було здійснено у рамках розслідування кримінального провадження за статтею 368 КК України, частина 3 (одержання хабаря службовою особою). Поліціянта було затримано на гарячому, коли той вимагав та отримав неправомірну винагороду у сумі 22 тисячі гривень. За попередньою інформацією, в обмін на це правоохоронець мав посприяти поверненню автівки, вилученої у розслідуваному ним кримінальному провадженні. І все б обійшлося, якби власник транспортного засобу не звернувся до управління внутрішньої безпеки.

 Факт, що затримано співробітника саме Барського відділення поліції, повідомив на своїй сторінці у соцмережі «Facebook» Станіслав Нижник-Оскольський, радник першого заступника голови ОДА, представник Експертного центру з прав людини та ГО «Вінницька правозахисна ініціатива»: «Я неодноразово наголошував, що, на мою думку, спротив провадженню поліцейської діяльності, заснованої на партнерстві з громадою – «Сommunitypolicing» (проект, який впроваджує громадська організація пана Станіслава – прим. ред.) є ознакою наявності «темного» життя в поліцейських відділках. Підтвердженням цього стало затримання заступника начальника слідчого відділу Барського віділення поліціії при отриманні хабаря!».

 А вже 20 лютого прокуратура Вінницької області заявила, що затриманому правоохоронцю вручено повідомлення про підозру, заарештовано на 2 місяці (з правом внесення застави в сумі 128 тисяч гривень) та відсторонено від посади. Слідчі дії тривають, проводяться обшуки та допитуються свідки. За вчинене кримінальне правопорушення поліціянту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією, з подальшою забороною обіймати посади у правоохоронних органах.    

 Оскільки судового вироку за цією справою ще немає, ми, відповідно до ст. 296 Цивільного кодексу України, не можемо називати прізвище затриманого. Однак, зважаючи на значний суспільний резонанс, який спричинила ця подія не лише у нашому місті, а й в області, все ж варто зазначити декілька значущих фактів, не розкриваючи особи підозрюваного поліціянта.

 Зокрема, цікавим є те, що затриманий під час отримання хабаря заступник начальника слідчого відділу має статус учасника АТО та навіть за рішенням Барської міської ради 6 скликання у 2015 році був включений у «Список громадян-учасників АТО на Сході країни, яким заплановане виділення земельних ділянок для житлового будівництва на території міста Бара в першу чергу». Проаналізувавши декларацію, яку у 2016 році подав правоохоронець, виявилося, що затриманий вже має земельну ділянку та житловий будинок. Ще один будинок та земельна ділянка в одному із сіл району зареєстровані на дружину посадовця. До речі, при заповненні декларації поліціянтом було зазначено, що його посада не входить до переліку посад, пов’язаних із високим рівнем корупційних ризиків.

 Ще одну цікаву відомість знаходимо на офіційному мін’юстівському сайті «Очищення влади України». Відповідно до наявної там інформації, затриманий правоохоронець проходив перевірку ще у червні 2015 року. У відкритому доступі результатів перевірки не знайдено.

 Подальшу долю поліціянта визначить суд. Газета «Барчани» слідкуватиме за перебігом цієї резонансної справи та інформуватиме своїх читачів про нові подробиці. Слідкуйте за інформацією на шпальтах нашого часопису та в офіційній групі газети у соцмережі «ВКонтакті» (www.vk.com/bar_nwspaper).

 Роман ГРИГОР’ЄВ

Фото з місця події надали

наш громадський кореспондент Владислав ВОЗНЮК

та прес-служба прокуратури Вінницької області

 

 

 

 

 <<<