СУСПІЛЬСТВО
КРУТИЛИ ПЕДАЛІ ЗАРАДИ ЗДОРОВ'Я, АБО ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ ВЕЛОСИПЕДИСТА

Рецепт гарного настрою знають роверисти нашого міста. По секрету його переповіли нам: беремо кілька активних барчан, сонячну погоду, додаємо велосипеди, свіже повітря і колону через усе місто. І поки колеса роверів крутяться за маршрутом: майдан Святого Миколая – Соборна – Максима Кривоноса – Лесі Українки – Європейська – Григоровичів-Барських – Каштанова – Героїв Майдану – Соборна, ми підраховуємо кількість «двоколісників». Цьогоріч їх було тридцять вісім.

Учасників об’єднало не тільки бажання інших побачити й себе показати, а й спільна мета - пропаганда здорового та активного способу життя та екологічної альтернативи автівкам.

Загалом, організатори «Велодня» кожного року проведенням подібного заходу демонструють те, що вони виступають за безпеку та взаємоповагу на дорогах, створення велодоріжок та велопарковок у громадських місцях, реалізацію цивілізованих умов для велосипедистів у містах України. До масштабного велопробігу щороку долучається: Вінниця, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Одеса, Харків, Чернігів. Вже четвертий рік поспіль до цього списку додається й Бар.

«Ми, як завжди зібрались на центральній площі, зареєструвались, зобов'язались дотримуватись ПДР, та отримали пам'ятні наклейки з логотипом свята, а ще весь час позували перед об'єктивом камери місцевих фотографів», - прокоментував лідер спільноти «veloБар» Аркадій Казік, - «Для мене одним з найприємніших моментів є те, що до заходів екологічної тематики долучається не тільки молодь, а й діти. Наприклад, цьогоріч у «Велодні» наймолодшими були Степанкевич Кароліна та Агнесса (5 і 7 років), Кучерук Андрій (8 років) та Залевський Андрій (8 років). Це свідчить про те, що велокультура набирає оберти».

Інна ТКАЧУК

 <<<