СУСПІЛЬСТВО
ЯК

Ось майже і добіг кінця перший місяць літа. Здавалося, немов ще вчора мінливий травень то лащився до нас грайливими сонячними промінчиками, то змушував закутуватися у светри та куртки, то нещадно палив спекою. Аж ось мине декілька днів й у законні права вступить пахучий медами та насичений грозами Липень, середульший брат у сім’ї літніх місяців.

А це означає, що для великої родини учнів шкіл, студентів коледжів та університетів розпочалась випускна феєрія! І одним із перших серед навчальних закладів нашого міста відпустив у широкий світ своїх вихованців Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету.

Першими омріяні дипломи отримали студенти спеціальностей «Землевпорядкування», «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання», «Організація перевезень і управління на автотранспорті». 16 червня із числа студентів було відраховано вихованців навчальних груп ЗВ-18 (керівник Наталія Ліщина), ДМ-85 (керівник  Віталій Щербатюк), ДМ-86 (керівник Людмила Загорулько), ОП-22 (керівник Світлана Дмитрик). Однак не думайте, що сталося це через прогули чи неуспішність: причина дуже проста – завершення навчання за програмою молодшого спеціаліста.

І навіть дощ, який вперто не хотів зупинятися, не зумів зіпсувати випускникам радісно-ностальгічного настрою. Наперекір погоді, озброївшись усмішками та парасольками, юнаки та дівчата востаннє у статусі студентів БКТБ НТУ під звуки оркестру пройшли урочистою ходою середмістям Бару. Дорогою вдячна молодь схилила голови перед пам’ятником Тарасові Шевченку, генію та пророку українського народу, а також вшанувала мовчанням загиблих під час Революції Гідності та у зоні АТО. Віддали останню шану випускники полеглим на фронтах Великої Вітчизняної війни та доземно вклонилися одному із розбудовників української державності, голові Центральної Ради УНР Михайлові Грушевському. Чарівні вечірні сукні дівчат та класичні костюми юнаків привертали увагу барчан, які, попри негоду, зупинялися, аби подивитись на урочисту процесію.

А тим часом в актовій залі коледжу уже зібралися батьки, викладачі та гості свята. Вся коледжанська родина затамувавши подих очікувала урочистої миті вручення дипломів.

Аж ось під гучні звуки сурем на сцену вийшли ведучі, які привітали присутніх зі святом та запросили до слова господаря закладу, Відмінника освіти України, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста, Почесного автотранспортника та Почесного дорожника України, члена виконавчого комітету Барської міської ради Йосипа Кібітлевського. У своїй промові Йосип Едуардович висловив щиру вдячність студентам за старанне навчання, викладачам за терпіння і мудрість, батькам за виховання своїх дітей, розуміння та сприяння розвитку навчального закладу. Також з напутніми вітальними словами виступили заступник директора з навчальної роботи Галина Крамар, завідуючі відділеннями та куратори, а вдячні батьки вручили директору коледжу запашний коровай.

Урочисту частину продовжив святковий концерт, який підготували студенти разом зі своїми наставниками. Глядачі мали змогу оцінити пісенні, танцювальні таланти та артистизм молоді. Теплими словами вдячності та квітами випускники прощалися з адміністрацією, зі своїми кураторами і викладачами.

Аж ось настала найбільш довгоочікувана мить – вручення дипломів молодшого спеціаліста. Вчорашні студенти, а нині – випускники під супровід козацького маршу отримали посвідчення здобутих знань. Промайнуло свято, немов одна мить, фіналом якої стало довге і тепле прощання вже колишніх вихованців із викладачами, які усе життя нестимуть у серцях згадку про своїх студентів, а ті – про роки, проведені у коледжі під мудрим керівництвом наставників.

23 червня святкова феєрія продовжилася. Цього разу коледж покидали спеціалісти напрямків «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». На першу сходинку вищої освіти стали випускники груп ДБ-146 (керівник Ніна Павич), АМ-96 (керівник Галина Власюк), АМ-97 (керівник Наталія Сурма), АМС-98 (керівник Михайло Казаков).

Перед очима глядачів на сцені промайнуло справжнє театральне дійство під назвою «Микола Тарасович змінює професію». Як в улюбленому радянському фільмі, на сцені з’являлися знайомі персонажі, які отримали в інтерпретації коледжан зовсім нові обов’язки: Шурік – студент-відмінник, який винайшов «Фару часу»; Бунша – староста гуртожитку, ревний охоронець порядку та спокою; і, звичайно, Микола Тарасович Тунік, якого завдяки експериментам Шуріка вдалося перенести у майбутнє. На час відсутності Миколи Тарасовича його обов’язки виконував Бунша, який встиг завітати на випускний до студентів Барського технікуму 1970 року (серед яких зустрів навіть нинішніх викладачів). А очільник району та засновник коледжу залишив для майбутнього покоління лист із настановами, в яких закликав бути старанними студентами, гарними фахівцями та справжніми людьми. Супроводжувалося сценічне дійство піснями, танцями, гарячими переслідуваннями та неперевершеним студентським гумором.

166 вихованців покинули стіни рідного коледжу. Ще учора – студенти, нині стали високоякісними фахівцями, молодшими спеціалістами, майстрами у своїй галузі, яких охоче приймуть на навчання та роботу як провідні виші, так і найкращі компанії та підприємства країни. Саме тому маємо надію, що кожна молода людина, яка отримала цьогоріч диплом Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ, виправдає сподівання своїх наставників-викладачів та гордо нестиме звання випускника цього навчального закладу!

У добрий час, шановні молодші спеціалісти! І нехай ваша дорога буде просторою, кар’єра – успішною, а у житті панує злагода, мир та Божа благодать.

Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 

 

 

 

 <<<