СУСПІЛЬСТВО
БАР ВІДВІДАЛА ЧУДОТВОРНА СВЯТОГІРСЬКА ІКОНА БОЖОЇ МАТЕРІ

4 липня до нашого міста прибув чудотворний образ Божої Матері, що перебуває у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Ця ікона є однією із восьми найбільш шанованих в Україні. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія чудотворна святиня перебуватиме у Вінницькій єпархії з 1 по 8 липня. У цей період Святогірський образ відвідає усі райони єпархії та візьме участь у хресні ході на честь річниці Калинівського чуда (8 липня, м. Калинівка).

Зустріч ікони відбулася о 19:00 у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Благоговійно та із піснеспівами духовенство благочиння, парафіяни та паломники стрічали святиню. Перед чудотворним образом духовенством було відслужено молебень та прочитано акафіст Божій Матері, після чого віряни, що переповнили собор, мали змогу приклонитися до ікони та піднести щирі молитви Цариці Небесній. Успенський собор залишався відчиненим до 22 години, упродовж цього часу безперервний потік паломників відвідував святиню. Серед гостей собору цього дня навіть були священики та миряни з інших районів та єпархій. Адже, як відомо, Пресвята Владичиця Богородиця посилає Свою всесильну допомогу тим, хто з вірою приходить до Її Пречистого образу. Багато людей, хворих різними недугами, отримали зцілення після щирих молитов перед Святогірською іконою Божої Матері. Особливу допомогу від преклоніння Святині отримують онкохворі та жінки, що страждають від безпліддя.

Для деяких барчан та жителів району ця зустріч із чудотворною Святогірською іконою була далеко не перша: у липні 2015 року делегація паломників із Барського благочиння відвідала м. Київ, де відбулися святкування на честь річниці Хрещення Русі та 1000-ліття успіння рівноапостольного князя Володимира. Вісім найбільш шанованих образів Пресвятої Богородиці зі всієї України хресними ходами було доставлено до столиці, де на Володимирській гірці разом із Блаженніми Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, архієреями та священиками Української Православної Церкви більше 60 тисяч вірян піднесли спільні молитви до Пречистої Діви Марії. Серед святинь, привезених до Києва, також був у Святогірський образ. А наступного року ікона взяла участь у Всеукраїнській хресній ході миру, любові та молитви за Україну, під час якої барчани також мали змогу помолитися перед найбільшими святинями українського та світового Православ’я.

Усі, хто не зміг приклонитися до чудотворного образу 4 липня, мав змогу це зробити наступного дня. У святковій Божественній літургії взяли участь священики зі всього Барського району на чолі із благочинним, настоятелем кафедрального собору архімандритом Серафимом (Поворозником). Після Богослужіння перед Святинею знову було відслужено молебень з проханнями до Богородиці про мир в Україні.

А вже о 14:00 Святогірський образ Цариці Небесної під звучання церковних дзвонів священики та миряни урочисто проводжали до жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері.

У Барській обителі Святиню прихиливши коліна зустрічала настоятелька монастиря ігуменя Антонія (Стеценко) разом із духовенством, сестрами та прихожанами. У нижньому Іллінському храмі головного собору обителі перед Святогірською іконою також відслужили молебень, після чого чудотворний образ вирушив до Браїлівського жіночого Свято-Троїцького монастиря.

Маємо надію, що Богородиця, яка у Своєму чудотворному образі відвідала наше місто, благословить Барський край та пошле усім нам мир, процвітання та Божу благодать.

Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 

 

 

 

 <<<