СУСПІЛЬСТВО
У БАРІ ЗАВЕРШИЛАСЯ ШАХОВА ПЕРШІСТЬ  ОБЛАСТІ

20 серпня завершився триденний відкритий чемпіонат з шахів Вінницької області. Щорічна першість, започаткована у Барі ще з 2008 року, традиційно пройшла на базі Барського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) за сприяння Вінницької обласної федерації шахового спорту.

Як розповів директор підприємства, незмінний співорганізатор шахових турнірів районного та обласного рівнів Анатолій Кобиль, цьогоріч у чемпіонаті взяли участь 48 шахістів з восьми областей нашої держави. Окрім вінниччан, до «шахової столиці Поділля» з’їхалися спортсмени з Одеської, Львівської, Івано-Франківської, Київської, Хмельницької, Чернівецької та навіть Донецької областей.

За підсумками напруженої та безкомпромісної гри, де кожен учасник проявив майстерність та витримку, перше місце виборов львів’янин, кандидат в майстри спорту (КМС) Владислав Колпаков, «срібло» дісталося КМСу Павлу Лавренчуку, почесне третє місце зайняв майстер спорту Микола Боднар.

Серед інвалідів зору рейтинг турнірної таблиці очолив директор Барського УВП УТОС, кандидат в майстри спорту Анатолій Кобиль, друге місце здобув Віктор Босак із Кам’янця-Подільського, «бронза» дісталася Василюку Володимиру, жителю Івано-Франківська, четверте місце у цій номінації отримав барчанин Володимир Григор’єв.

Як відзначили учасники та організатори турніру, цьогорічний призовий фонд якісно відрізнявся від минулих років. Переможці, учасники турніру із вадами зору та лідери у інших номінаціях отримали у якості винагороди годинники, пам’ятні сувеніри та іменні чашки. Не залишилися чемпіони, звичайно, і без почесних грамот та грошових премій. Допомогли сформувати призовий фонд обласна федерація шахового спорту, Барська РДА та меценати, волонтери із вадами зору Денис Романовський (Вінниця) та Іван Яцишен (Львів).

Також особливу подяку організатори чемпіонату висловлюють директору Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ Йосипу Кібітлевському та директору Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені М. Грушевського Петру Савчуку, які безкоштовно надали гуртожитки своїх навчальних закладів для проживання учасників турніру. А ще Анатолій Павлович вдячний працівникам УВП УТОС, які всіляко допомагали при проведенні першості.

«Загалом цьогорічні змагання вважаю вдалими, – прокоментував Анатолій Кобиль. – Усі учасники показали достойну гру, приємно було бачити, як спортсмени з року в рік удосконалюють свою майстерність, водночас багато було нових людей, що не може не радувати. Через фінансові питання проведення турніру було під питанням, тому вдячні всім, хто нам допоміг і завдяки кому першість відбулася, і не просто відбулася, а пройшла на високому рівні».

У свою чергу барчани та усі учасники відкритого чемпіонату області вдячні організаторам за зусилля у проведенні першості та за популяризацію шахового спорту у нашій державі. Барському УВП УТОС бажаємо процвітання, а його працівникам – наснаги, здоров’я та гідного ставлення з боку держави, аби ще не один рік мати змогу успішно виконувати свою роботу та проводити на високому рівні спортивні змагання.

Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 

 

 <<<