СУСПІЛЬСТВО
Є У КАТІ ГАРНА МРІЯ – ГРАТИ У ВЕЛИКОМУ БАСКЕТБОЛІ

Цьогорічний вересневий перший дзвоник восьмикласниця Катя Франчук вперше зустрічатиме далеко від домівки і не у стінах рідної школи №4. У червні юна спортсменка пройшла необхідні нормативні випробовування і була запрошена до Київського спортивного ліцею-інтернату.

Варто сказати, що у спорт вона прийшла досить стрімко і досить швидко знайшла своє місце під сонцем. Дівчина зовсім не баскетбольного зросту, але її швидкі технічні здібності та вправні кидки зробили свою справу і вона стала одним з лідерів в команді 2004 року народження під орудою відомої спортсменки-барчанки, а тепер і тренера- викладача Барської ДЮСШ Вікторії Пазюк.

Так сталося, що Катерина Франчук свою першу серйозну нагороду виборола не в складі барської, а київської команди одноліток. Навесні 2016 року вона стала чемпіонкою Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги з ДЮСШ №3 під керівництвом Ірини Нагорної та Лариси Єщенко, відомих свого часу, як керманичів баскетбольної жіночої команди «Регіна-Баскет-Бар».

Десь саме тоді у маленької дівчинки зародилося бажання стати відомою спортсменкою і бути схожою на кумирок, які тоді грали в «регіні». А ще мала доброго подразника для досягнення мети в особі тренера Вікторії Пазюк, яка за свою спортивну кар’єру отримала чимало нагород у баскетболі. Бути схожою на свою наставницю і досягти таких же перемог на майданчиках світового рівня – бажання нашої юної чемпіонки.

Нещодавно Катя у складі команди спортліцею пройшла десятиденний навчально-тренувальний збір у Буковелі.

- Красотами Карпат не було коли милуватися, - розповідає вона.

– Серйозні дворазові тренування практично не залишали сил на повноцінний відпочинок. Помітна непроста конкуренція, тому мусиш викладатися на всі сто.

Те, що дівчина прагне до гарних результатів, бачив сам. Поруч з її будинком стадіон і літній баскетбольний майданчик. Не скористатися цим, просто гріх. Тому Катя дозволяє собі відточувати кидки навіть у позатренувальний час.

Хочеться побажати Катрусі, щоб їй обов’язково посміхнулася спортивна Фортуна і вона досягла бажа- них для себе результатів. Якщо стане збірницею, то я вже собі «зафрахтував» автограф. Це, поки що жарти, але хтозна як у неї далі «карта ляже», все може бути.

Щоправда, нещодавно в Каті стався неприємний конфуз – під час тренування на синтетичному майданчику вона невдало впала і пошкодила руку. У Київ, зрозуміло, поїхала з гіпсом. Весела вдача юної спортсменки не дає їй можливості втрачати оптимізм, тому вона найближчим часом планує приступити до повноцінних тренувань.

Варто сказати, що окрім Катерини Франчук до столиці подалися ще дві вихованки Вікторії Пазюк – Анна Мазуришена та Олександра Кушнір. У добрий час, дівчата! Ми обов’язково будемо слідкувати за вашою спортивною кар’єрою і з нетерпінням чекатимемо від вас лише перемог.

Сергій РОГАЧ

 <<<