СУСПІЛЬСТВО
КОЛИ ЗА СПРАВУ БЕРЕТЬСЯ КОЛЕКТИВ ОДНОДУМЦІВ

Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського, - міський виш, у якому навчається дуже багато гарних дівчат, які у розпал навчального сезону додають особливої родзинки в буденний колорит Бару. Тоді мимоволі вкотре згадуєш заштамповану фразу, що краса врятує світ. Щоправда, хлопці в коледжі у своїй більшості теж з когорти справжніх козаків. В цілому у цьому навчальному закладі завжди збирається талановита молодь, якій творити майбутнє нашої держави.

І як тут не згадати ще один вислів, що в здоровім тілі панує здоровий дух. Щоб студенти мали гарну виправку та спортивну статуру докладає чимало зусиль циклова комісія викладачів фізичної культури, фізичного виховання та захисту Вітчизни, яку очолює спеціаліст вищої категорії, викладач-методист В.І. Косюк.

Віктор Іванович – уродженець села Баланівка, що на Бершадщині. На запитання, чому вибрав саме педагогічну професію, з посмішкою каже: «А вибору іншого не було. Мама, Марія Яківна, була вчителькою французької мови, а батько, Іван Михайлович, – вчителем фізвиховання. Тому й пішов шляхом сімейної педагогічної династії».

У 1982 році В.І. Косюк після закінчення навчання у Вінницькому педагогічному інституті імені М. Островського на короткий час пішов працювати тренером з футболу Бершадської ДЮСШ. Вже у листопаді того ж року був призваний до лав збройних сил. Службу проходив в одній з вінницьких військових частин у складі футбольної команди «Будівельник».

З 1984 року Віктор Іванович прийшов до Барського педагогічного училища, яке на той час ще було філією аналогічного навчального закладу м. Вінниця. Прийшов і залишився ось вже на довгих 33 роки. Саме тут формувався його характер і авторитет, як досвідченого педагога – викладача з фізичного виховання. За довгу самовіддану роботу з молоддю нагороджений почесним знаком «Відмінник народної освіти» та грамотою Міністерства освіти і науки України.

Десь до 90-х років минулого століття В.І. Косюк грав у футбол на позиції правого захисника у збірній району, командах «Кооператор» та педучилища. Незважаючи на крах соціалістично-тоталітарної системи, це був час процвітання спорту в районі, футболу, зокрема. В усякому разі стадіон під час ігор не пустував як зараз. Не лише пересічні барчани, але й керівництво району жило спортом, не кажучи вже про молодь. Бути фізично загартованим, відслужити в армії, вважалося честю для юнака, інакше дівчата не будуть звертати на тебе увагу.

- Зараз у молодих людей зовсім інші пріоритети, - каже Віктор Іванович. – Тоді молодь від 20 до 30 років вся була на стадіоні. Крім того, важливу роль відіграє індивідуальний підхід вчителів фізичної культури до своєї роботи у школах, де інколи власним прикладом варто заохотити дітей до здорового способу життя. Довести, що від сидіння за комп’ютером та зловживання шкідливими звичками, здоров’я не добавиться. Добре спортивно підготовленими приходять до нас діти з Мигалівців, Ялтушкова, Гармаків.

- Ти про «пацанів» моїх більше лупаш, - з притаманним йому почуттям гумору продовжує мій співрозмовник, маючи на увазі своїх колег по цеху. – Один у полі не воїн. Разом – ми досвідчена команда!

І дійсно, циклова комісія викладачів з фізичної культури, фізичного виховання та захисту Вітчизни у Барському коледжі потужна – майже всі викладачі вищої категорії, методисти, відмінники народної освіти. Окрім Віктора Івановича Косюка у колективі спортивних викладачів пра-цюють Валерій Ульянович Крамар, Олександр Романович Крутько, Юрій Миколайович Лущинський, Петро Сергійович Шостаківський, Василь Олександрович Ярославський. У 2014 році у дружню спортивну сім’ю викладачів гуманітарно- педагогічного вишу влився Едуард Антонович Прухніцький.

З 26-ти вишів Вінниччини І-ІІ рівня акредитації барчани стабільно входять до п’ятірки кращих за результатами спортивних змагань. Попереду лише вінницькі коледжі: медичний, педагогічний, харчових технологій, які, до речі, перехоплюють наші юні спортивні обдарування.

Завдяки минулорічному «яблучному десанту» в Комарівцях вдалося поновити арсенал спортивної форми коледжан. - Заробили на яблуках майже 19 тисяч гривень, - розповідає В.І. Косюк. – Усі кошти вклали у придбання. Тепер маємо сучасну екіпіровку для участі у престижних змаганнях. Дякуємо директору ТОВ Комаровецьке Віталію Степановичу Брові і нагадуємося, що цього року ми знову готові до роботи в саду.

На думку очільника циклової комісії коледжу велика значення для розвитку спорту у навчальному закладі має особиста участь на всіх заходах директора Петра Несторовича Савчука, який завжди підтримує їхні ініціативи, довіряючи досвіду та професіоналізму своїх підлеглих.

У цілому на прикладі роботи одного з підрозділів Барського гуманітарно- педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського я намагався показати, що навчальний заклад уже протягом багатьох років працює як добре налагоджений механізм. Але, все-таки, якщо матеріал був підготовлений напередодні професійного свята фізкультурників, то перш за все вітаю безпосередньо причетних людей до спорту. Зі святом, Вас, шановні! І як мовиться на футбольному жаргоні: «Побільше Вам ударів в дев’ятку, поменше - в штангу»!

Сергій РОГАЧ

 

 

 

 <<<