СУСПІЛЬСТВО
З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ

У вересні 2017 р. з учнями 2 - А класу (кл. кер. Іванцова Г. В.) був проведений усний журнал «Путівник незвіданої країни - України» з елементами проекту та мультимедійною підтримкою. Об’єднавшись у дві групи «Листочки калини» та «Кетяги калини»,учні протягом уроку оформляли путівники , які зможуть допомогти туристам краще пізнати  нашу Батьківщину. Діти з цікавістю гортали сторінку за сторінкою усного журналу, пізнаючи багато нового про нашу Україну як незалежну суверенну і єдину державу, державні і народні символи, обереги та традиції України, видатних постатей України.

Перегорнувши 1 сторінку «Україна устами поетів», діти поринули у світ поезії та музики. Емоційний стан створили вірші про Україну та пісня «Квітуча Україна» у виконанні Н. Май. Група «Листочки калини» отримала завдання запам’ятати із зачитаного вірша слова, що асоціюються з Україною, та записати їх на зображення голуба. Група «Кетяги калини» отримала творче завдання: самостійно дібрати слова, які відповідають на питання яка? та характеризують нашу Україну, і теж записати на звороті голуба. Свої голуби діти наклеїли на першу сторінку путівника, склавши «пташку миру» до слова Україна. В роботі над сторінкою «Ми - актори» розіграли сценку про найкращу стежку, яка веде до рідного дому, а сторінка «Історична»  познайомила всіх з легендою «Наша земля». Працюючи над сторінкою «Держава в центрі Європи», учні розглянули карту Європи та, знайшовши на ній Україну в центрі Європи, розгорнули над Батьківщиною синьо-жовтий прапор. Після знайомства з державними символами та видатними постатями України групи наклеїли в путівники картинки з державними символами та портрети людей, якими гордиться країна. Гра –конкурс «Хто швидше промовить кінцівку прислів’я» допомогла перегорнути сторінку «Народ скаже – як зав’яже». Дуже цікавою для дітей виявилась сторінка «Бабусина скринька». Вона вимагала від дітей знання українських символів та звичаїв. Групи з захопленням обирали серед запропонованих картинок лише ті речі, якими відрізняється український народ від інших народів та клеїли їх на сторінки своїх путівників, збираючи обереги рідної землі.

На завершення уроку другокласники створили композицію «Уквітчана Україна»: на паперових листочках та кетягах калини написали бажання для Батьківщини та уквітчали ними калиновий кущ. Знайшлись добрі слова – побажання і для майбутніх читачів їхніх путівників. Їх дітки написали на звороті сердечок, які приклеїли на останній сторінці своєї творчої роботи про незвідану країну – Україну. Ось так в ході захоплюючої роботи в групах з’явилися дві творчі роботи як символ любові і шани до нашої славної України.

Кл. керівник 2-А класу: Іванцова А. В.

 

 

 

 

 

 <<<