СУСПІЛЬСТВО
ВІННИЧЧИНА ЗНОВУ ВШАНУВАЛА СВОЇХ СВЯТИХ ПРОКРОВИТЕЛІВ

14 вересня, коли увесь православний люд святкує Новоліття (або Церковний Новий рік), наш край відзначає не менш вагоме свято – День Собору Вінницьких святих.

Собор святих (не плутати із собором у значенні «храм») – це зібрання угодників Божих, які прославилися своїм подвижницьким життям на певній території або у великому монастирі чи лаврі. На теренах України існують Собори Волинських, Одеських, Харківських, Запорізьких, Києво-Печерських святих та ін. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 1 квітня 2015 року було встановлено свято на честь Собору Вінницьких святих, що припало на 14 вересня. До Собору святих, що просіяли на нашій землі, було зараховано 15 подвижників, котрі пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученики Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза). Перше в історії богослужіння на честь Собору Вінницьких святих, яке відбулось 14 вересня 2015 року, очолив Предстоятель, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Цьогоріч на честь свята урочисту Божественну літургію у головному храмі єпархії – Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці – звершили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Бучанський Пантелеімон разом із духовенством. Від Барського благочиння у святкуваннях взяли участь священнослужителі і віряни на чолі із благочинним району, настоятелем кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Бара архімандритом Серафимом (Поворозником).

Разом із Днем Вінницьких святих 14 вересня наша єпархія відзначала День Ангела правлячого архієрея – митрополита Симеона, друга кафедра якого перебуває у Барі. З цієї нагоди під час Літургії за владику підносилися сугубі молитви, а на адресу Його Високопреосвященства надійшло багато вітань від представників духовенства, світської влади та громадських організацій.

Після Літургії відбулася Хресна хода навколо храму з іконою Собору Вінницьких святих та був відправлений молебень всім святим, що на землі Вінницькій просіяли, та преподобному Симеону Стовпнику, небесному покровителю нашого архієрея.

По закінченні богослужіння митрополита Симеона привітали гості-архієреї та духовенство єпархії. Допомоги Божої у несенні архіпастирського служіння побажала владиці настоятелька жічночого монастиря Барської ікони Божої Матері ігуменя Антонія (Стеценко).

Слова вітання на адресу митрополита Симеона також прозвучали і від керівників міста Вінниці та області. Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова обласної ради Анатолій Олійник особливо відзначили, що владика Симеон заслужив авторитет на Вінниччині завдяки своїй праці з духовної опіки пастви та налагодження добрих стосунків між людьми. Міський голова Вінниці Сергій Моргунов наголосив на тому, що оптимізм владики Симеона є однією з тих його якостей, які згуртовують навколо нього людей і допомагають долати різні життєві труднощі.

Владика Симеон також приймав вітання від парафіян, архієрейського хору, народних депутатів, керівників силових структур, відомств, ветеранів Збройних Сил України та учасників АТО, які висловлювали найщиріші побажання Вінницькому архіпастирю.

Колектив газети «Барчани» також приєднується до привітань митрополиту Симеону та бажає владиці невичерпних милостей та щедрот Господніх на многая і благая літа святительського служіння на благословенній Вінницькій землі. Нехай святі покровителі нашого краю подарують архіпастирю та усім його духовним чадам сил душевних і фізичних та завжди будуть палкими молитовниками та заступниками нашими перед Престолом Царя Слави.

«Святі землі Вінницької, моліть Бога за нас», – звертаймося частіше з таким молитовним проханням і нехай Господь та Його Пресвята Мати почують наші молитви та пошлють нам процвітання, злагоду, а краю нашому та усій Українській державі благословенний мир.

Роман ГРИГОР’ЄВ

Фото з офіційного сайту Вінницької єпархії УПЦ

 

 

 

 <<<