СУСПІЛЬСТВО
У БАРІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ МОТОЦИКЛІСТІВ

Всеукраїнський день пам’яті загиблих мотоциклістів з’явився у календарі раптово, так само раптово як і обірвалось життя 25-ти річної Анни Мішуткіної. Того вечору у Сімферополі сталась аварія в районі залізничного вокзалу за участі Анни і сина депутата Сімферопольської міської ради та мільйонера за сумісництвом Йосифа Файнгольда. Експертизи, проведені у ході розслідування ДТП, показали, що «Bentley», за кермом якої був Віталій Файнгольд, рухався зі швидкістю 171 км/год. Анна внаслідок травм несумісних з життям померла на місці аварії. У неї залишилась п’ятирічна донька. Це сталось 18 вересня 2008 року.

Розгляд справи загибелі Анни Мішуткіної затягнеться на довгі роки, а результатом стане наступне: у 2011 році нарешті з’явився вердикт суду. Три роки позбавлення волі з відстрочкою для Віталія Файнгольда. На такий же період у підсудного відберуть водійські права. Зрозуміло, що за грати мажор так і не сів.

До речі, згодом екс-президент Віктор Ющенко присвоїть почесне звання заслуженого юриста України голові Залізничного райсуду Сімферополя Сергію Афендикову, який дав Віталію Файнгольду умовний термін. В указі йдеться, що почесного звання суддя удостоївся «за вагомий особистий внесок у здійснення правосуддя, захист конституційних прав і свобод громадян, високу професійну майстерність».

Справа набула розглосу і резонасу, тому дата 18 вересня, день похорону дівчини, переріс в дату пам'яті загиблих мотоциклістів, яку дуже швидко підтримали і за межами України. Вшановуючи пам'ять серед мотоциклістів є негласне табу: не осуджувати, не обговорювати і не звинувачувати автомобілістів, в тому числі винуватців ДТП. Важливіше нагадувати всім про дотримання правил дорожнього руху і необхідність їх дотримання.

Є в Україні пам’ятник загиблим мотоциклістам. Знаходиться він на узбіччі траси E95 (автострада М05) поблизу Білої Церкви. Це бронзова скульптура юнака-байкера, що летить на мотоциклі. Сама скульптура встановлена на 11,5-метровому стовпі на висоті 7,5 метрів над землею. Вага – близько 1000 кг, а ширина – 4 метри. Часто до пам’ятної дати байкери приурочують паломництва до цього меморіалу.

Цьогоріч Бар вперше долучився до всеукраїнського дня пам'яті загиблих байкерів. Як і в інших містах України, місцеві мотоциклісти проїхались колоною та встановили свічки пам’яті на центральній площі поруч із меморіалом загиблих воїнів АТО. Згодом – вшанували хвилиною мовчання тих,

кого забрали небеса. Примітно й те, що водії та перехожі подекуди зупинялись для того, щоб пропустити мотоциклістів. Матимемо надію, що прикрих випадків на дорогах буде менше, а усі учасники дорожнього руху стануть уважнішими , адже безпека має бути понад усе.

Інна ТКАЧУК Фото автора

 

 

 <<<