СУСПІЛЬСТВО
У БАРІ ВЧИТИМУТЬ ПІДКОРЮВАТИ НЕБО

Чимала кількість юних барчан відвідує розмай гуртків: танці, співи, освоює гру на музичних інструментах чи вивчає іноземні мови. Різноманіття позашкільних занять у наш час вистачає, фактично кожна дитина може знайти собі щось до душі. Та нещодавно ми дізнались про те, що у Барі найближчим часом з’явиться ще один цікавий клуб – авіамодельний. Наразі він знаходиться на підготовчому етапі: набирається група дітей, тому, якщо після прочитання цієї статті у когось виникне бажання спробувати, або ж записати своє чадо – звертайтесь за наступними номерами телефону: 097-444-55-20; 063-87-909-34; Заняття будуть відбуватись на базі Барської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, а керівником є «повітряних справ майстер» - Аркадій Рафаїлович Голубєв.

Загалом, авіамоделювання доволі складний і затратний вид проведення власного дозвілля. Найчастіше на заняттях навчають не тільки керувати доволі габаритними моделями реальних літаків, але і збирати їх і навіть тюнінгувати. Та наш місцевий гурток поки буде починати з меншого, але, тим не менш, доволі цікавого підвиду моделювання – з конструювання і запуску повітряних літунів.

«Змія зараз можна як замовити через Інтернет, так і придбати у спеціалізованому магазині. Але навряд чи він принесе стільки задоволення, як той, який був виготовлений дитиною власноручно. Незважаючи на стандартний набір елементів, зробити повітряного змія можна по-різному, надаючи йому різної форми», - поділився Аркадій Голубєв.

До речі, а чи знали ви про те, що найпростішого повітряного змія можна зшити всього за півтори години? Або те, що літун може підняти у небо близько п’яти кілограм?

Саме таких секретів та премудростей буде навчати дітлахів Аркадій Рафаїлович. Коштуватиме таке задоволення не дорого, всього 50 гривень. За ці кошти можна буде отримати членство у місцевому клубі авіамоделювання.

Переваг перед самостійним моделюванням декілька. По-перше, це можливість участі в різноманітних змаганнях і чемпіонатах, у тому числі й в міжнародних. Такі змагання проводяться під егідою авіамодельних федерацій України і зарубіжних країн.

По-друге, в клубі заняття проходять під керівництвом майстрів своєї справи, а отже, навички моделювання та пілотування розвинуться швидше. Крім цього, там можна спілкуватися не тільки з тренерами, але і з такими ж ентузіастами і зав’язувати корисні знайомства.

Кореспонденти часопису спробували й собі запустити у небо змія. Ми на власному прикладі зрозуміли, що керувати літуном – теж мистецтво. Не все й залежить від вітру, бо потрібно ще навчитися правильно порядкувати їхнім польотом. Було складно, але надзвичайно цікаво. Маємо надію, що гурток сподобається юним барчанам і «приборкувачів повітряних зміїв» у Барі стане ще більше.

Інна ТКАЧУК

 

 

 <<<