ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ТРИ ХВИЛИНИ ЛІТЕРАТУРИ

За нами сонячні стоси,

І ціль у нас одна:

Щоб поезії просом

Зросла умів цілина.

В. Майданюк

Валентин Майданюк – молодий поет, прозаїк, студент Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені М. Грушевського спеціальності «Видавнича справа та редагування». Активно стежить за сучасним літературним процесом, захоплюється класикою, ні дня без книги в руках – таким його знають усі. Саме в його світлому розумі зародилася ідея створення україномовного цитатника у формі публічної сторінки в соціальній мережі «ВКонтакті», відомого зараз як спільнота «Три хвилини літератури».

  • Скажи, будь ласка, Валентине, звідки з’явилася думка про реалізацію такого проекту?
  • Я багато думав про неякісні російськомовні спільноти, цитатами з котрих забивають свої сторінки в соц. мережах молоді люди, тому й задумався про те, як можна було б вирішити цю проблему. Вирішив, що було б непогано, якби була публічна сторінка з цитатами рідною мовою.

 

  • Чому ти обрав саме таку назву для свого дітища?
  • Дуже не хотілося займатися плагіатом і називати свій паблік за прикладом чужого, я, знаєте, люблю оригінальність. Потрібно було обрати назву, яка відразу вказувала б на його літературну спрямованість. Обрану назву я алегорично зіставив з поняттям трьох родів літератури – поезії, прози і драми. Водночас, словосполучення «три хвилини» говорить про те, що, читаючи нашу спільноту, ви не втратите багато часу (і проведете його з користю).

 

  • Ти працюєш над розвитком сторінки самостійно чи маєш однодумців?
  • Одразу після створення цитатника ідею підтримали мої друзі-одногрупники, які також виявили бажання просувати україномовні цитати у простір соц. мережі. Так у нас сформувалася команда адміністраторів, кожен з яких любить та шанує літературу і з радістю ділиться улюбленими цитатами з підписниками.

 

  • Якими були перші кроки «Трьох хвилин»?
  • Серед засилля низькопробних російськомовних пабліків і груп дуже важко пробитися спільноті, що орієнтована на читача-інтелектуала, книголюба, який би цікавився літературою, та все ж ми наполегливо працювали над наповненням «стіни» цікавими, актуальними цитатами класиків і сучасників української та світової літератури. Працювали не дарма – знайшлися-таки в інтернет-просторі поціновувачі нашої праці. Згодом почали встановлюватися зв’язки з іншими публічними сторінками, ми потроху рекламувалися. Окрему подяку хотілося б висловити адмінам спільноти «АктивБар», котра значно допомогла нам зарекомендувати себе серед аудиторії читачів нашого міста у перші місяці функціонування цитатника.

 

Окрім того, для приваблення нових підписників, а також заохочення постійних читачів з перших днів заснування у «Трьох хвилинах» проводяться розіграші книг. Ми абсолютно безкоштовно даруємо книгу випадковому підписнику, якого обираємо за допомогою спеціальної програми. Від червня 2015 року 8 чудових книг знайшли своїх власників. Плануємо і надалі проводити розіграші на радість своїм читачам.

 

На сучасному етапі існування «Три хвилини літератури» до команди входять 5 адміністраторів: Валентин Майданюк, Катерина Іздепська, Діана Никифорук, Анна Мичак та Марина Кичак. Спільноту вже вподобали більш як півтори тисячі читачів мережі, що дає мотивацію надалі працювати і розвиватися. На черзі 12-й розіграш книги для випадкового учасника. На кону творіння Стівена Кінга «Воно». Запрошуємо всіх, хто цікавиться літературою, любить збагачувати запас своїх знань цитатами і надає перевагу відпочинку під час читання приєднатися до спільноти книголюбів: www.vk.com/t_h_l_ua.

Спілкувалася Марина КИЧАК

 

 <<<