ПРАВОПОРУШЕННЯ
«ЗЛАМАЛИ» САЙТ БАРСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ПАЛЕСТИНСЬКІ ТЕРОРИСТИ «ЗЛАМАЛИ» САЙТ БАРСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

        Напередодні новорічних свят, 31 грудня, приблизно о 3:00 годині, на офіційний сайт Барської райдержадміністрації www. barrda.gov.ua було здійснено хакерську атаку. У результаті дій зловмисників на головній сторінці ресурсу виявилися розміщеними пропагандистські матеріали яскраво вираженого екстремістського змісту, а також відеозвернення. Винуватці події про себе заявили відкрито – на головній сторінці було вказано: «Hacked By Anonymous Ghost Gaza» («Зламано Анонімними привидами сектору Газа»). Про злам сайту Барської РДА терористи також повідомили на своїй сторінці у мережі Facebook.

        «Ми поки не знаємо, яким чином і з яких причин це сталося, – коментують працівники відділу з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Барської РДА. – Наші спеціалісти поки шукають відповідь на це питання». Як один із варіантів розглядається той факт, що сайт Барської РДА зареєстровано на домені gov.ua, який призначено для органів державної влади України. Деякі онлайн-ресурси цієї платформи в різні часи також були зламані хакерами.

        Представники міжнародного хакерського руху Anonymous почали підтримувати палестинських повстанців ще з 2012 року, коли відновилися активні бойові дії між терористами та збройними силами Ізраїлю у секторі Гази. Спочатку зламувалися онлайн-сторінки офіційних установ Ізраїлю, серед яких були ресурси міноборони та уряду країни. Як заявили самі хакери на сторінці у мережі Facebook, станом на початок 2017 року вони зламали більше 3 000 сайтів різних установ Ізраїлю та інших країн світу. Свої дії зловмисники позиціонують як «помсту ізраїльським окупантам за Палестину».

        Свої повідомлення на сайті Барської РДА  хакери  залишили  арабською  та англійською мовами. «Ми – люди, які не визнають  окупації  Палестини  Ізраїлем. Зараз ми боремося з Ізраїлем в електронному вигляді, а завтра наша армія прийде туди з автоматами. Свобода ув’язненим в ізраїльських тюрмах! Ми ніколи не забудемо наших мучеників! Хай живе вільна Палестина,  ХАМАС  і  ФАТХ.  Смерть Ізраїлю!», – було сказано у повідомленні від  терористів.  Також  хакери  зазначили, що вони підтримують усіх «борців за незалежність Палестини» з організацій ФАТХ (Рух за національне визволення Палестини) і ХАМАС (Ісламський рух опору), які, як відомо, ворогують між собою. У відеозверненні терористи повідомили, що готують ракетний удар по місту Хайфа, яке є одним із трьох найбільших населених пунктів Ізраїлю.

        До вечора 1 січня спеціалістами інформвідділу РДА матеріали екстремістського змісту були видалені, наразі управління сайтом та коректну роботу ресурсу повністю відновлено. Чому саме сайт Барської райдержадміністрації став об’єктом хакерської атаки, поки залишається загадкою...                                                                                        

Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 <<<