СУСПІЛЬСТВО
ЄВРОПЕЙСЬКА ВІДПОЧИНКОВА ЗОНА У СЕРЦІ МІСТА

Днями у Барській міській раді відбувся круглий стіл за участі представників влади, депутатів, громадських активістів та представників бізнесу. Мета зібрання – обговорення проекту, який найближчим часом має стартувати у нашому місті. Мова йшла про перетворення частини місцевого парку (тієї, що перебуває за межами фортеці) у комфортну місцину, пристосовану для різних потреб барчан. Координатором проекту є Олександр Школьнік, активіст та викладач Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету.

Під час зустрічі було обговорено можливу концепцію створення відпочинкової зони, яка б враховувала інтереси різних вікових категорій громади. Так, за запропонованою концепцією місцевий парк зонуватиметься та матиме такі місця для відпочинку: футбольне поле (мова про облаштування вже існуючого, в ідеалі – з штучним газоном), дитячий майданчик з різноманітними гірками, качелями, пісочницями для найменшеньких, лабіринтами та іншими цікавинками для дітей, сучасний волейбольний майданчик, пікнік-зона з усім необхідним для сімейного відпочинку на природі (мангали під відкритим небом для приготування смачненького, дерев’яні столики та стільці, контейнери для сміття), майданчик для пейнтболу, вуличні тренажери (однією з варіацій є майданчик для ворк-ауту) та майданчик для бочче (спортивної гри з м’ячем на точність). Поруч із цим на периметрі цієї зони всюди будуть встановлені лави для відпочинку, ліхтарі, баки для сміття та планується озеленення території.

Наразі триває збір пропозицій щодо облаштування парку та його зонування. Проект буде здійснюється силами місцевих активістів та небайдужих бізнесменів. Відповідно, якщо ви бажаєте допомогти у реалізації – звертайтесь у приймальну Барської міської ради.

Також нагадуємо, що поруч із цим у місцевому парку буде реалізовуватись ще одна ініціатива. Як ми уже зазначали в одному з попередніх номерів часопису, то проект «Творча платформа: трансформація історичної пам'ятки міста» громадської організації «Актив.Бар» увійшов до семи найкращих проектів-переможців Конкурсу Малих Грантів CANactions (освітня платформа) та WNISEF (фонд, утворений з метою підтримки приватизованих та приватних підприємств). Автор проекту – Сергій Мірчук, голова громадської організації «Актив. Бар», депутат міської ради, спеціаліст з питань інвестиційної політики. Для реалізації цього проекту буде залучено чималу грантову суму – 5 тисяч доларів.

Результатом стане наступне: занедбаний майданчик в парку, який слугував колись і місцем для танців, і кортом для бадмінтону, буде перетворений у

«зелену сцену». По периметру з трьох сторін розмістять лавки для відпочиваючих, а навпроти стоятиме спеціальна модульна сцена (площа перед сценою дозволяє розмістити близько 300 людей), що дасть можливість поступово розширювати межі відпочинкової зони. Тобто сцена стане лише початком перетворення місцевого парку у справжнісіньку європейську зону для відпочинку. Наступним етапом буде монтування сцен, лавок, ліхтарів, вуличних меблів. На завершення проектних робіт буде проведений великий фестиваль «Актив.День», орієнтовно – в червні цього року, який барчани уже мали змогу оцінити, адже минулоріч місцеві активісти організували для містян чудову розважальну програму з «творчою зоною», яка була наповнена чималою кількістю виступів місцевих митців. Бісероплетіння, миловаріння, виготовлення ляльок-мотанок, прикрас з полімерної глини, блокнотів ручної роботи, розпис тіла натуральною індійською хною, майстер-класи від фотографів. Поруч із цим для відвідувачів була змога придбати «з перших рук» унікальний хенд-мейд. Цьогоріч організатори обіцяють ще яскравішу програму і ще більше позитивних емоцій, а ми, барчани, з нетерпінням чекатимемо на фестиваль.

Інна ТКАЧУК

 

 

 <<<