СУСПІЛЬСТВО
«ЕВЕРЕСТУ» ДЕВ’ЯТЬ РОКІВ!

Дев’ять років займає важкий і тернистий шлях Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест» від дня його створення до сьогодення. Дев’ять років поруч були вірні друзі та небайдужі люди, готові допомогти згуртованому, міцному колективу у всіх незгодах, заповнити  нестачі, аби вихованці «Евересту» мали найкращі умови для життя та розвитку. 12 квітня, знаний далеко за межами звичного нам ореолу Барщини центр, зібрав під одним дахом людей, разом з котрими переживав свої злети й падіння.

У день народження закладу на поштову адресу, в соціальних мережах, у скриньку міськради невпинним потоком летять привітання для колективу та беззмінної очільниці  Тетяни Марущак, які невтомно й важко працюють на благо всіх тих, хто найбільше потребує їх допомоги. Це їх свято, це свято їх вихованців.

Так сталося, що день народження та фінальний акорд місячника здоров’я, родинної інформаційно-просвітницької акції  «Здоровим бути здорово!», збіглися в датах. Гості могли наочно познайомитися із роботою центру.

Акція відбувалася за продуманим алгоритмом. Учасниками були і гості, і вихованці з батьками, і волонтери, і працівники «Евересту», і учні ЗОШ №1 та №4 міста. Діти між собою ділилися на чотири команди, кожна мала пройти певну «станцію маршруту здоров’я», яких теж було чотири: «СТОП – ВІЛ» (куратор станції − керівник волонтерського загону Ірина Побережна); «СТОП – тютюн» (підготувала соціальний педагог Неля Смотрицька); «СТОП – алкоголь» (відповідальна − керівник волонтерського загону Людмила Кузнєцова); «СТОП – наркотик» (керівник − вчитель-реабілітолог Наталя Микитюк).

На кожній із станції команда слухала завчасно підготовлену цікаву та пізнавальну інформацію, маловідомі факти з конкретної теми (наркоманія, паління, алкоголізм), а потім відповідала на запитання. Наприклад, на першій зупинці з учасниками була проведена вікторина «Я та ВІЛ – інфекція», а на третій  − відбувалась рольова гра «Допомога людині в стані алкогольного сп’яніння».

За кожну правильну відповідь учасники отримували жетон. Оцінювалися також ввічливість, толерантність, вміння висловити свою думку та надання такої можливості іншим. Перемогу здобула команда, яка набрала більше жетонів.

Суддями були почесні гості, які завітали до центру цього дня із подарунками − заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань Тамара Кушнір, Наталія Кришталь фахівець соціальної роботи Барського районного центру соціальних служб, Володимир Маліцький, волонтер, помічник «Евересту» та директор Тетяна Марущак.

Дарунків цього дня було чимало. Так, від усього колективу міської ради новопризначений заступник міського голови Тамара Кушнір подарувала спеціальні килимки для фізичних вправ та смаколики. Олена Бабінцева, керівник магазину «Комп'ютерний всесвіт», вручила принтер і пообіцяла співпрацю у майбутньому. Працівники Барського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: Тетяна Шароградська, Наталія Кришталь і Наталя Войцеховська подарували дороговартісні матеріали для нових творчих звершень. Володимир Маліцький почастував усіх найсмачнішим печивом.

Крім того, дарували чимало квітів, чим дуже потішили жіночий колектив. Гості намалювали гарний та креативний букет, де пелюстки квітів − то відбитки їх долонь. Говорили багато прекрасних й теплих слів, обіцяли й надалі допомагати й підтримувати «Еверест» у його сходжені на вершини професійності.

12 квітня – день спогадів про гарні й світлі моменти із історії центру. Напевно, найгарнішим символом всього свята був великий фотоколаж у формі цифри 9, на якому зафіксовані найгарніші моменти із життя та діяльності Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».

Валентин МАЙДАНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 <<<