Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Місто Бар в обличчях і постатях
ГРИГОРОВИЧ-БАРСЬКИЙ ІВАН ГРИГОРОВИЧ


Григорович-Барський Іван Григорович (1713 – 1785) – відомий український архітектор, представник українського бароко другої половини ХVІІІ ст.

Молодший брат мандрівника Василя Григоровича-Барського. Народився у 1713 р. в Києві у родині київського крамаря Григорія, що походив з Бару на Поділлі.

Навчався в Києво-Могилянській академії на відділенні живопису, після чотири роки вдосконалював свою архітектурну майстерність. У 1748 – 1749 рр.

Іван втілює ідею про створення водогону із павільйоном, басейном, системою труб, яка брала початок із гірського джерела і закінчувалася криницями, фонтаном на центральній площі Подолу м. Києва. Він будує багатоповерхові будинки в Києві, за його проектом будується Петропавловський монастир із церквою, надбрамну церкву з дзвіницею в Кирилівському монастирі, побудував покровську церкву М. Набережного, будинок міської управи, церкву із трьохярусною дзвіницею у Печер ській Лаврі, козацьку канцелярію київського полку, собор Богородиці в Козельці на Київщині (сьогодні - Чернігівська область), трикупольний храм в с. Лемешах на Чернігівщині, собор Красногорського монастиря на Черкащині.

Творчість Івана Григоровича-Барського вирізняє особливе пластичне загальне бачення архітектурного образу споруди із врахуванням ландшафту. Він по праву вважається великим українським зодчим, творцем українського бароко художнього стилю, якому притаманна декоративна пишність, динамічні складні форми, оригінальність, самобутність. його будовам властива мистецька довершеність та монументальність. В своїй творчості Іван використовує елементи усіх відомих стилів: іонічний, дорійський, корінфський, готичний. Сьогодні всі споруди, побудовані зодчим є пам`ятками архітектури другої половини ХVІІІ ст., які охороняються законом.

Помер І. Григорович- Барський у 1785 р., похований на Подолі у Києві.


За матеріалами Олексія Бакальця, канд. іст. наук, доцента кафедри історії, правоз- навства та методики навчання ГНПУ ім. О. ДовженкаБлаговіщенська церква-дзвіниця Кирилівського монастиря (старвинне фото Кирилівського монастиря)

 <<<