На главную Карта сайта Письмо нам
Головна > Iнфраструктура міста > Освіта > Професійно-технічні заклади
пiдменю роздiлу
Освіта
Заклади позашкільної освіти
Дошкільні навчальні заклади
Загальноосвітні навчальні заклади
Професійно-технічні заклади
Культура та мистецтво

Новини мiста
2015-11-25 |   | РОЗПОРЯДЖЕННЯ «Про скликання 3 сесії Барської міської ради 7 скликання»
2015-11-17 |   | Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади начальника комунального підприємства «Бар-благоустрій»
2015-11-17 |   | РОЗПОРЯДЖЕННЯ «Про проведення громадських слухань у питанні перейменування вулиць, скверів, провулків тощо, а також демонтажу пам’ятних знаків на території міста Бар»
2015-11-13 |   | 2 (позачергова) сесія Барської міської ради 7 скликання
2015-11-13 |   | ВУЛИЦІ БУДУТЬ ПЕРЕЙМЕНОВАНІ!


Календар подiй
Слухати радiо Тiльки Українське онлайн
Професійно-технічні заклади

Барський професійний будівельний ліцей

2008 рік став ювілейним для Барського професійного будівельного ліцею. Йому виповнюється 40 років. За цей період було підготовлено більше 15 тисяч фахівців будівельної справи, які працюють у всіх куточках України та за її межами.
Професія будівельника є самою мирною професією. Збільшуються вимоги й до сучасного будівництва. Зараз потрібно не просто будувати об’єкт, а так, щоб він відповідав європейським стандартам якості. Саме такі завдання ставить перед собою педагогічний колектив будівельного ліцею, який очолює В.І. Лановий. А це неможливо без сучасних майстерень, з використанням євро-матеріалів, де учні отримують ази своєї професії, яких тут є декілька: столяр будівельний, оператор деревообробних верстатів, муляр, монтажник залізобетонних конструкцій, електрозварювальник ручного зварювання, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, електрогазозварювальник.
Навчання триває один, два і три роки. Разом з професією учні, котрі поступають після 9-го класу, отримують середню освіту. Тут уміють як працювати, так і відпочивати. Змістовно проходять тематичні вечори, зустрічі з цікавими людьми, дискотеки, працюють секції футболу, баскетболу, волейболу та інших видів спорту.

Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Михайла Грушевського

Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Михайла Грушевського – вищий навчальний заклад іі рівня акредитації, який готує кадри для здійснення практичної роботи в галузях освіти, права, видавничої справи та редагування за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікаційних рівнів молодший спеціаліст і бакалавр.
Коледж засновано у травні 1985 року.
Педагогічний колектив коледжу за 22 роки зріс із 14 до 140 викладачів. Серед них: мають вчений ступінь-2; викладачів-методистів – 47; відмінників освіти – 51; мають вищу кваліфікаційну категорію – 83; аспірантів, пошукачів – 8.
З липня 1985 до червня 2007 року педагогічний колектив очолював заслужений працівник освіти України, доктор філософії Микола Христофорович КОМІСАРЧУК. З вересня 2007 року на посаді директора працює викладач-методист, відмінник освіти України Петро Несторович САВЧУК. За 22 роки зміцнилась навчально-матеріальна база закладу, кількість спеціальностей збільшилася із двох до шести. Сьогодні коледж проводить підготовку молодших спеціалістів за такими напрямами: «Педагогічна освіта», «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Мистецтво», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Право», «Правознавство», «Журналістика та інформація», «Видавнича справа та редагування». Підготовка бакалаврів здійснюється за спеціальностями: «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво».
У 2001 році при педучилищі відкрито гуманітарний ліцей для обдарованої сільської молоді Вінниччини, де навчається 113 учнів. У 2002 році розпочалась підготовка студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на державній основі. У грудні 2002 року згідно рішення Кабінету Міністрів України педучилищу присвоєно ім’я Михайла Грушевського, а 25.07.2003 р. рішенням Вінницької обласної Ради №378 педучилище перейменовано на Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського.
Сьогодні на денній формі навчання на базі 9 класів навчається 1111 студентів, заочній (база 11 класів) – 172 студенти.
До послуг студентів і викладачів 43 навчальних аудиторії, лекційна зала на 120 місць, бібліотека з книжковим фондом 160000 примірників, 3 комп’ютерних класи, мережа Інтернету, видавничий центр, спортивна зала, актова зала на 300 місць, їдальня на 180 місць, 2 спортмайданчики, 20 кабінетів для проведення індивідуальних занять з музики, 2 гуртожитки на 255 місць, медичний пункт. У 2002 році зроблено ремонт та сучасне оформлення сцени актової зали, вестибюлю, зовнішнього фасаду коледжу, методкабінету, кабінету методики музики, двох кабінетів математики, комп’ютерної лабораторії та видавничого центру.
Навчальний заклад підготував понад 5200 спеціалістів, які працюють в різних куточках України чи продовжують навчання у вузах, 25 випускників поповнили педагогічний колектив коледжу.
Майже 90% студентів закладу поглиблюють свої знання в 47 творчих об’єднаннях за інтересами. Дев’ять колективів художньої самодіяльності здобули звання народних. Великою популярністю серед населення Барського району і за його межами користуються учасники цих колективів, а також вокально-інструментального ансамблю, літературної студії «Обрій». Випускається газета «Ластівка» з додатками, радіогазета.
Викладачами Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського за останні 5 років написано і видано ряд публікацій: 50 посібників та монографій, понад 80 науково-популярних статей, 35 авторських програм, методрозробок для студентів коледжу, бакалаврату, заочного відділення, гуманітарного ліцею.
За 2005-2008 роки на базі коледжу проведено 7 регіональних та міжрегіональних науково-практичних конференцій, присвячених Михайлу Грушевському та проблемам виховної діяльності вчителя початкових класів.
З вересня 2005 року в коледжі функціонує куточок-музей М.С. Грушевського. Коледж співпрацює із Львівським Національним університетом імені Івана Франка, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Сумським державним університетом, Глухівським державним педагогічним університетом, Південноукраїнським державним педагогічним університетом імені К.Д.Ушинського, При коледжі працюють консультаційні центри Сумського державного університету та Глухівського державного педагогічного університету.

Барський автомобільно-дорожній технікум НТУ.

У 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР №150 було засновано Барський автомобільно-дорожній технікум. За рік до цього у Барський філіал Житомирського автомобільно-дорожнього технікуму на першу і єдину на той час спеціальність – «Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів» - було прийнято шістдесят студентів.
Під керівництвом Георгія Васильовича Кожевникова, а пізніше — Володимира Миколайовича Вальчука було закладено підвалини створення авторитетного, добре знаного у багатьох регіонах України навчального закладу.
Новітня історія БАДТ розпочалась у двотисячному. На 2001рік кількість спеціальностей у цьому навчальному закладі зросла до п'яти: «Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів», «Експлуатація і ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин та обладнання», «Організація перевезень і управління на автотранспорті», «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів», «Землевпорядкування». Навчальний заклад набув дійсно сучасних рис, навчально-виховний процес збагатився новітніми технологіями, значно зміцнився і омолодився творчими і енергійними особистостями викладацький склад.
Давні дружні стосунки єднають колективи Барського автомобільно-дорожнього технікуму та Національного транспортного університету. Щороку понад сорок випускників технікуму поповнюють студентські ряди престижного столичного вузу. Дієвим кроком до результативної співпраці стало входження в 2004 році Барського автомобільно-дорожнього технікуму до складу Національного транспортного університету.
Реалізуючи державну політику стосовно безперервної освіти через формування та розвиток навчально-науково-виробничих комплексів ступеневої підготовки фахівців, забезпечення зв’язку між ВНЗ І-ІІ та ВНЗ ІІ-ІУ рівнів акредитації укладено договори про співпрацю з Одеською академією архітектури та будівництва, Національним університетом «Львівська політехніка», Львівським державним аграрним університетом.
Сьогодні загальна кількість студентів – 1115. Кількість викладачів – 86, серед них – доктор наук, викладачі-методисти, викладачі вищої категорії та І-ї категорії: Ілля Лазарович Секулер, Зінаїда Миколаївна Чернелівська, Ніна Степанівна Язвенюк, Іван Феодосійович Гуцалюк, Віталій Михайлович Царук, Галина Михайлівна Власюк, Олена Ананіївна Муляр та інші. Очолює технікум директор Йосип Едуардович Кібітлевський.
За державним замовленням навчається 77 відсотків студентів. У технікумі працює 36 предметних гуртків, 6 спортивних секцій, діє стрілецький клуб, мистецька студія «Чайна церемонія», вокальний гурток, гуртки технічної творчості.
Практичну підготовку майбутні молоді фахівці проходять в укомплектованих виробничих майстернях і доглянутому автотракторному парку технікуму. Навчання проводиться у шістдесяти сучасних аудиторіях та лабораторіях. З 2006 року у гуртожитку технікуму для всіх студентів діє Інтернет-салон з вільним доступом до світової комп'ютерної мережі.
Простора актова зала на 450 місць та затишна читальна зала, книжковий фонд якої складає понад 50 тис. примірників, до послуг наших студентів.
Педагогічний колектив гордиться дієвою студентською радою, робота якої спрямована на створення чіткої, адекватної сучасним освітнім пріоритетам виховної системи.
Технікум пишається своєю світлицею - берегинею якої є Галина Василівна Крамар.


Подiлитись:© Бар - 2011. Карта сайту