Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 285
Новини
КП

На хвилі підвищеного інтересу до діяльності комунальників нашого міста, а також з нагоди їх професійного свята, ми поспілкувалися із чоловіком, від якого чи не найбільше залежить комфорт та затишок проживання в Барі, − із начальником комунального підприємства «Бар-Благоустрій» Олександром Євгеновичем Залевським. Кому ж як не начальнику знати про всі недоліки та переваги в роботі свого підприємства, про злети та падіння в діяльності трудового колективу, а також про те, як позиціонувати свою організацію громаді міста.

Пан Олександр справляє враження спокійної та розважної людини, відповідає на запитання чітко й по-суті, чимало цифр і даних знає напам’ять.

Як давно Ви очолюєте підприємство?

* З кінця 2015 року. Якщо точніше із 15 грудня 2015 року.

Чим Ви займалися вступу на посаду очільника «Благоустрою»?

* За освітою я інженер-механік, закінчував Вінницький аграрний університет.

Працював на виробництві, на державній службі, в контролюючих органах. Очолював ДП агрофірму «Буцні». Мав досвід роботи в районному управлінні агропромислового розвитку на посаді головного спеціаліста з питань енергозбереження та матеріально-технічних ресурсів. Також очолював відділ технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Барському районні.

Які обов’язки у вашого підприємства?

* Найголовніше − це вирішення питань благоустрою міста. Конкретніше – ремонт та утримання доріг, тротуарів, міського кладовища, котре знаходиться на балансі комунального підприємства, обслуговування та ремонт мереж вуличного освітлення; збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів з міста; утримання полігону ТПВ; прибирання вулиць, скверів, парку.

Віднедавна ми відповідаємо також за притулок для тварин і орнітологічний заказник «Барський».

Чи вдається реалізувати все заплановане?

* Перед нами стоїть дуже багато різних завдань. Робимо максимум зусиль і намагаємося все виконувати в повному обсязі. Але наявної матеріально-технічної бази підприємства, кількості кваліфікованого персоналу недостатньо для виконання всіх цілей в запланованому об’ємі.

Для покращення надання послуг комунальному закладу потрібно, в першу чергу, оновити машино-тракторний парк, більше механізувати виробничі процеси, підібрати кваліфікованіших фахівців, адже на сьогодні існує проблема з фаховими

кадрами. Є декілька вакантних посад, наприклад, енергетик, майстер-будівельник, ветеринарний лікар.

На сьогодні наявних матеріальних та людських ресурсів досить длянормального функціонування підприємства?

* Спектр завдань, поставлених перед нами, розширюється. В минулі роки не було того ж притулку для тварин, не було на нашому балансі і водойми. Крім того, ми плануємо проводити роботи по облаштуванню місця для торгівлі на території колишньої тепломережі.

Сьогодні завдань на порядок більше: проводиться ремонт ліній вуличного освітлення, заміна ламп на енергозберігаючі світлодіодні. Подібні об’ємні роботи в минулому за короткий термін не проводилися. Поки достатньо наявних ресурсів, проте кадровий голод й застарілість матеріально-технічної бази даються взнаки.

Коли востаннє оновлювався автопарк?

* Беручи до уваги вік основної кількості автотранспорту та спецтехніки, що складають в середньому 20-30 років, було прийнято рішення в минулому році про оновлення машино-тракторного парку. За минулий рік було придбано три одиниці транспортних засобів: трактор «Беларус-892», сміттєвоз на базі шасі МАЗ-5340В2 і трактор для очистки тротуарів «Беларус-320» та необхідне комунальне навісне та причіпне обладнання.

Яка структура підприємства?

Можна розмежувати три складові: служба головного інженера, який відповідає за технічні питання: транспорту, енергетики, охорони праці та будівництва; фінансовий відділ, очолює головний бухгалтер, який відповідає та робить всі необхідні фінансово-економічні розрахунки. Третій напрям досить великий. Сюди відносимо і міське кладовище, полігон твердих побутових відходів, притулок для тварин, орнітологічний заказник, координація проекту «Відкрите місто».

Що найскладніше у Вашій роботі?

* Кожна людина – індивідуальність, у кожного свій характер та відношення до роботи. Треба вміти всіх зорганізувати в один монолітний колектив, заради більш якісного своєчасного виконання поставлених перед нами завдань. Люди працюють в будь-які погодні умови, у вихідні та святкові дні, незалежно від пори року, а тому потрібен до кожного окремий підхід та розуміння, можливо хтось потребує допомоги.

Основним завданням керівника є організація якісного та своєчасного виконання завдань. А для цього треба, аби команда працювала одним потужним злагодженим організмом.

Із якими проблемами найчастіше звертаються жителі Бару?

* Барчани звертаються з різних питань: від поховання до освітлення вулиць, стану тротуарів, дорожнього покриття, кронування дерев, вивіз сміття, з пропозиціями покращення роботи покращення роботи «Бар-благоустрій» з надання своєчасних якісних послуг.

Яким Ви бачите Бар через десять років?

* Гарним квітучим, молодіжним містом. Зеленим, сучасним, освітленим та перспективним. Сподіваюся, через десять років, а може й швидше, Бар стане привабливим туристичним та інвестиційним центром із відновленим виробництвом та досконалішою інфраструктурою. Наш колектив докладе максимум зусиль, аби вийти на Європейський рівень надання послуг.

Валентин МАЙДАНЮК

 

 

 <<<