Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 294
Новини
ЯК ПОТРІБНО ДІЯТИ ПРИ ЗАГРОЗІ МОЖЛИВОГО ТЕРАКТУ

Останнім часом такі слова як «терор», «тероризм» все частіше доводиться чути з екранів телевізорів, по радіо, читати на сторінках електронних чи друкованих ЗМІ. Тероризм – це страшна хвороба сучасного суспільства. Вона проявляється у різних формах: від погроз по телефону до вибухів у повітрі авіалайнерів з пасажирами на борту.

До терористичного акту неможливо підготуватися заздалегідь, тому слід бути насторожі завжди. Передусім, контролювати ситуацію навколо себе, особливо, коли перебуваєте на багатолюдних заходах з тисячами учасників, в популярних розважальних чи торговельних закладах, на транспорті тощо. При виявлені «нічийних» речей, ні в якому разі не чіпати їх, як би привабливо вони не виглядали.

Варто пам’ятати: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. В якості камуфляжу для вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: валізи, кульки, коробки, банки з-під пива, мобільні телефони, гаманці, авторучки, дитячі іграшки тощо. Слід особливу увагу звернути на наявність у підозрілому «скарбі» очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої в дію: елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи, антени тощо. Варто прислухатися, чи бува не чути цокання годинникового механізму; чи не видно світловоду, який мигтить або безупинного горить…

Подібні предмети виявляють в транспорті, на сходових площадках, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях.

Як вести себе при їх виявленні? Як діяти в цих випадках?

Передусім, не чіпати підозрілі знахідки та не намагатися перевірити їх вміст. Потрібно зберігати спокій. Негайно повідомити про це правоохоронні органи, аварійно-рятувальну службу. Для цього потрібно відійти від місця знахідки на безпечну відстань і зателефонувати відповідно за номерами «102» чи «101». Адже треба пам’ятати, що всі вибухові речовини чутливі до механічних і звукових впливів, нагрівання. В жодному разі не можна палити, користуватися запальничками чи іншими джерелами відкритого вогню. Поводження з підозрілими знахідками вимагає максимальної уваги та обережності. Знешкоджувати вибухонебезпечний пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці.

До їх прибуття постарайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли від місця знахідки на безпечну відстань. Зокрема, при виявленні ручної гранати - не менше ніж 200 метрів, тротилової шашки – не менше 50; банки ємністю 0,33 літра - не менш, ніж 60 метрів; валізи (кейса) - не менш, ніж 230 метрів, дорожньої валізи - не менш, ніж 350 метрів; легкового автомобіля - не менш, ніж 580 метрів, а от від мікроавтобуса треба відійти на 920 метрів.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області в черговий раз звертається до всіх громадян:

ніколи не втрачайте пильності при виявленні підозрілих і вибухових пристроїв,

адже від правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.

 

Начальник НМЦ ЦЗ та БЖД

Вінницької області Ю.В. Чухрій

 

 

 

 <<<