Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 294
Новини
РОЗРАХУНОК ПЕНСІЙ ПО-НОВОМУ І ЕЛЕКТРОННІ ТРУДОВІ КНИЖКИ:В ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ РОЗПОВІДАЛИ ПРО ПРИЙДЕШНІ ЗМІНИ

Пенсійний фонд України (ПФ) планує всім пенсіонерам видати електронні посвідчення, а працюючим українцям – електронні трудові книжки. Паперова тяганина, зазначають у відомстві, тільки ускладнює роботу. 

 Електронні трудові книжки

Пенсійний фонд готується запустити електронні трудові книжки: в інтернеті можна буде простежити кар'єру будь-якого українця, дізнатися розмір заробітної плати, кількість робочих місць і так далі. "Будь-який паперовий документ можна фальсифікувати, якщо це буде електронний документ – зробити це буде неможливо. Буде спрощено спілкування людини з роботодавцем", – упевнений голова правління ПФ Олексій Зарудний.

Систему створять на базі реєстру застрахованих осіб, в якому вже є інформація про прийняття та звільнення з роботи. Наступний крок – доповнити базу відсутньою інформацією і запустити послугу "електронна трудова книжка". Після цього українці зможуть отримувати довідки про місце роботи онлайн. Крім того, електронна трудова книжка допоможе отримати кредит – якщо банк вимагає довідку про місце роботи.

Електронна трудова книжка спростить роботу і відділам кадрів. Щоправда, деякі експерти побоюються, що в електронному варіанті трудової буде недостатньо інформації. "Зараз в книжці можна побачити, за якою статтею був звільнений співробітник. Іноді це може стати підставою для того, щоб відмовитися від співпраці з претендентом. Якщо там буде вказана ця інформація – жодних мінусів електронної трудової книжки я не бачу. Зараз, коли книжка паперова , ніхто не заважає після кожної роботи "втрачати" книгу і заводити нову. З електронною версією це неможливо", – розповідає співробітник відділу кадрів великого підприємства Ірина.

"Зараз в книжці можна побачити, за якою статтею був звільнений співробітник. Іноді це може стати підставою для того, щоб відмовитися від співпраці з претендентом. Якщо там буде вказана ця інформація – жодних мінусів електронної трудової книжки я не бачу", – розповідає співробітник відділу кадрів.

Як розповідає Олексій Зарудний, наразі ПФ готує необхідну нормативну базу для запуску електронних трудових книжок. "Думаю, у другій половині року ми закінчимо цей процес", – розповідає голова ПФ. До слова, електронні трудові книжки в Україні планували запустити ще 2006-го, проте реформу запустити так і не вдалося.

Пенсійні посвідчення, згідно з планом ПФ, також "підуть в онлайн". Зараз електронні посвідчення отримали пенсіонери тільки з числа переселенців. Вони містять цифровий підпис, це дозволяє отримувати документи на веб-порталах органів влади. Також електронне посвідчення дозволить онлайн переглядати інформацію про розмір пенсії, страховий стаж тощо. В майбутньому пенсіонери також отримуватимуть СМС в день нарахування пенсії. "Засобами індивідуального масового інформування (СМС та електронні листи. – Ред.) також пенсіонеру повідомлятимемо про те, які документи потрібно донести, що змінилося в пенсійному законодавстві", – розповідають в Пенсійному фонді.

Електронні пенсійні справи дозволять значно скоротити процес оформлення пенсій. Якщо в паперовому вигляді на це доводилося витрачати до десяти робочих днів, після нововведення на оформлення справи йде близько півгодини.

Електронні посвідчення також не допустять втрату і можливу фальсифікацію пенсійних справ.

Що буде з пенсіями 2017 року

Середній розмір пенсії 2017 року зросте до 2001,4 гривні, підрахували в Мінфіні. П'ять мільйонів пенсіонерів можуть отримати надбавку в середньому на 300 гривень (так зване осучаснення). Проведуть його, як зазначив віце-прем'єр Павло Розенко, тільки в тому випадку, якщо ПФ значно перевиконає дохідну частину бюджету.

Крім того, цього року також відбудеться індексація на 10,1% – мінімальна пенсія зросте з 1247 до 1400 гривень. Щоправда, пенсії зростуть не для всіх. Так, індексація не торкнеться пенсіонерів, які отримують більше за мінімальну пенсію (наразі це 1247 гривень) і при цьому продовжують працювати. Крім того, для тих, хто отримує 1300 гривень, і українцям з пенсіями в 5000 гривень індексація на 10,1% означає збільшення приблизно в 125 гривень (10,1% від мінімальної пенсії). Крім того, виплати не підвищать тим, у кого вони не прив'язані до прожиткового мінімуму (держслужбовці, журналісти, вчені тощо).

Наразі Пенсійному фонду не вистачає власних коштів (фонд поповнюється за рахунок єдиного соціально внеску в розмірі 22% від зарплати) навіть на виплату відносно низьких пенсій. Минулого року "дірка" в бюджеті ПФ становила 145 мільярдів гривень, а цьогоріч буде на рівні 141 мільярда. За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, дефіцит вдасться ліквідувати тільки до 2024 року.

"Дефіцит пенсійного фонду дорівнює майже 50%. Так пенсійна система працювати не може, з урахуванням того, що 80% українських пенсіонерів перебувають на мінімальній пенсії. Ми повинні змінити цю систему, надати систему, яка буде справедливою до працюючих людей, і це означатиме, що, за нашими розрахунками, ця система до 2024 року може стати абсолютно самодостатньою і бездефіцитною", - заявив прем'єр.

Джерело: Вінницькі новини

 

 <<<