Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 294
Новини
НОВОМУ ЦВИНТАРЮ – НОВЕ ОБЛИЧЧЯ

Ось, нарешті, і дочекалися барчани світлого Христового Воскресіння, а за ним на п’яти наступає Провідний тиждень. У кожного населеного пункту нашого району – своя традиція поминання рідних і близьких, що відійшли у кращий світ. У більшості сіл «проводи» припадають на першу неділю після Пасхи. На Барському кладовищі традиційно поминальні панахиди правлять наступного дня, на восьмий день від Великодня. Для багатьох барчан Провідний тиждень – можливість не лише загади про покійних, а й зустрітися зі своїми родичами, особливо якщо вони зараз проживають в інших містах чи за кордоном, та разом пом’янути близьких. Цього дня від кладовища і аж до міського ринку вибудовується черга з автомобілів із номерами інших областей та країн: усі хочуть провідати спочилих. 

Роками обидва міські кладовища (як нове, так і старе) були проблемними ділянками для Бару. Благоустрій цих територій неодноразово стававякщо не питанням номер одиндля життєдіяльності міста, то гарантовано входив у десятку. І особливо відчувалося це саме на Провідному тижні. З мертвої точки питання зрушилося наприкінці 2015 року, коли було проведено християнську толоку на старому православному цвинтарі. Стараннями небайдужих барчан та працівників комунальної сфери вдалося упродовж року розчистити цю ділянку та вирвати кладовище із непролазних хащ. Відрадно, що тепер зміни торкнулися і нового цвинтаря. Напередодні цьогорічних поминальних днів було викладено плиткою тротуари з двох сторін від центрального входу та зроблено новий паркан. Тепер усі бажаючі як на Провідному тижні, так і після зможуть пройти до кладовища охайними доріжками.

Однак на цьому благоустрій прилеглої до кладовища території не завершиться. У найближчих планах – заміна брами та облаштування під’їзду (давня мрія десятків водіїв).

У продовження теми варто зазначити, що паралельно із кладовищем змінюється вигляд і інших районів міста. Зокрема, проводиться ремонт тротуару по вул. Соборній. Хоч на ділянці, де йдуть роботи, декілька років тому вже було прокладено плитку, однак це було зроблено неякісно, зовсім не було обладнано системи для стоку води, внаслідок чого при перших опадах тротуар затоплювало. Зараз ділянку буде розширено, оновлено покриття. Після завершення робіт на тротуарі вже не буде накопичуватися вода, його буде легше чистити, він стане більш комфортним для пересування людей. У подальших планах також прокластина цій вулиці плитку від магазину «Алдіс» до районного відділу статистики.

Та все ж повертаючись до кладовища. Кожному з нас не варто сидіти, склавши руки, та чекати, поки міська влада зробить усе самостійно. Давайте частіше навідуватися до місць поховань своїх рідних, допомагати знайомим та сусідам, які виїхали чи з інших причин не мають можливості прибрати могили рідних. Цього ніхто не робитиме за нас, адже це – наш прямий обов’язок, бо ставлення до померлих здавна було показником рівня суспільної свідомості. А саме кладовище – це «лакмусовий папірець» нашої культури. Тож давайте робити спільні кроки на шляху до створення нового обличчя наших цвинтарів, аби майбутнє покоління не дивилося на нас із докором. 

Роман ГРИГОР’ЄВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 <<<