Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 280
Новини
РЕМОНТ ТРИВАЄ!

Сьогодні тривають відновлювальні будівельні роботи у згорілому будинку №76 по вулиці Бони Сфорца, який зазнав руйнувань від пожежі 7 серпня минулого року. Як наслідок трагічного збігу обставин або чиєїсь прикрої помилки – 28-квартирний житловий будинок виявився непридатним для проживання 59 людей, серед яких є дев’ятеро дітей.

Наступного дня, 8 серпня, відбулися збори очільників області, районну, міста, представників відповідних служб та рятувальників, де було обумовлено приблизний план дій. Відразу почали збирати гуманітарну допомогу для постраждалих: одяг, продукти харчування, засоби гігієни. Також був організованийзбір коштів міськрадою та місцевими активістами.

В якості матеріальної компенсації погорільцям було виділено 446 тисяч гривень бюджету (256 тисяч – область, 100 тисяч – район та 90 тисяч – місто). 

Також було прийняте компромісне рішення про проведення відновлювальних робіт, замість повної відбудови (яку підтримували більшість мешканців). Відновлювальні роботи тривають й донині.

Аби дізнатися, на якому етапі знаходиться відбудова будинку, ми поспілкувалися із очільником КП «Барське будинку управління» Миколою Суконніком.

На цей час на проведення відновлювальних робіт було витрачено 1 990000 грн із загальної суми 3,5 млн гривень потрібної для будівництва. Так, із міського бюджету було реалізовано 1 110 000 гривень, а з обласного – приблизно 880 тисяч гривень (близько шістсот тисяч гривень були поверненні в обласний бюджет, за відсутності можливості їх освоїти). Також, зобов’язання покрити частину витрат в сумі одного міліонна гривень взяла на себе районна рада.

Згідно плану, підрядник Віктор Щепковськийдо кінця серпня нинішнього року має провести наступні роботи з:

відбудови даху;

міжквартирних простінок;

встановлення вікон та дверей;

чорнової підлоги;

підведення комунікацій (підключення до електромережі, встановлення лічильників, організація водовідводу та каналізації);

оштукатурювання місць загального користування.

Для завершення реконструкції будівлі потрібно ще 1 600 000 грн, які мають забезпечити обласна та районні ради. Крім того, на сьогодні вже закуплені двері, вікна, профнастил. Зроблені перекриття між поверхами, вентиляційні канали та ремонт сходового майданчику. Частково закуплені пиломатеріали для даху.

Кожного дня на будівництві задіяно від семи до десяти будівельників, за роботу яких пильнує та корегує бригадир – Дмитро Харитон. Зі слів Миколи Олександровича, регулярно й систематично за ходом робіт стежить особисто мер міста – Артур Цицюрський, який тримає руку на пульсі відбудови. Також, нас запевнили, що відставання від наміченого графіку не має й, за умови нормального фінансування, вдасться закінчити роботи вчасно.

Тому, маємо сміливість сподіватися, що постраждалі зможуть повернутися до рідного в короткостроковій перспективі й ніякі бюрократичні казуси й затримки не стануть їм на перешкоді, а владні структури сприятимуть успішному новосіллю в оновленому будинку.

Валентин МАЙДАНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 <<<