Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 285
Новини
БАРЧАНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ХРЕСНІЙ ХОДІ НА ЧЕСТЬ РІЧНИЦІ КАЛИНІВСЬКОГО ЧУДА

8 липня паломники із Барського благочиння взяли участь у традиційній щорічній ході на честь 94-ї річниці Калинівського чуда. Кілька тисяч вірян разом із архієреями, священиками Вінницької, Могилів-Подільської, Київської, Житомирської, Ровеньківської та інших єпархій Української Православної Церкви, сестрами Барського та Браїлівського жіночих монастирів, ченцями Лемешівсько обителі із молитвами та піснеспівами пройшли від головного храму Калинівки на честь прп. Параскеви Сербської до місця, де у 1923 році із хреста, що стояв при дорозі та був прострелений п’яним червоноармійцем, потекла кров. Делегацію духовенства та мирян із Барського району очолив благочинний, настоятель Успенського кафедрального собору м. Бара архімандрит Серафим (Поворозник).

Під час ходи священство та паломники піднесли молитви за супокій душ полеглих українських воїнів у війні на Донбасі та загиблих на Київському Майдані.

Урочистості та молитовної піднесеності цьогорічній хресній ході додавала присутність чудотворної Святогірської ікони Божої Матері, яка з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 1 по 8 липня перебувала у Вінницькій єпархії, а 4-5 липня відвідала м. Бар.

У вітальному слові до архієреїв та гостей у священному сані, представників влади та усіх учасників ходи керуючий Вінницькою єпархією митрополит Вінницький і Барський Симеон подякував за спільну сердечну молитву та підкреслив важливість вшанування Калинівського чуда, якому на наступний рік виповниться 95 років. Як зазначив владика, серед учасників цьогорічної ходи були люди, що спілкувалися із живими очевидцями, які у 1923 році вшановували кровоточивий Калинівський хрест. Від імені керуючого Могилів-Подільською єпархією митрополит Симеон також запросив усіх присутніх приєднатися до щорічної хресної ходи у Іосафатуву долину, де у тому ж 1923 році пастухам явилася Пресвята Богородиця.

Після вітальних слів біля Калинівського Хреста розпочалася Божественна літургія, у якій взяли участь митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Бучанський Пантелеімон, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Городницький Олександр; єпископи: Бородянський Варсонофій та Фастівський Даміан. Під час богослужіння підносилися особливі молитви за Церкву і за мир в Україні. Зі словом проповіді до вірян звернувся архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Сотні паломників причастилися Святих Христових Таїн біля Калинівського хреста.

На завершення учасників хресної ходи пригостили трапезою, яку приготували і привезли у Калинівку сестри Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря.

Після урочистостей паломники мали можливість ще раз підійти зі своїми молитовними проханнями до чудотворної ікони Божої Матері «Святогірська», яка завершила своє перебування на Вінниччині участю у Хресній ході в Калинівці.

Роман ГРИГОР’ЄВ,прес-служба Барського благочиння

 

 

 

 

 

 

 

 

 <<<