Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Як, по-Вашому, має змінитися формування місцевих бюджетів у разі проведення децентралізації влади?
Місцеві громади будуть залишати основні кошти у себе, відраховуючи певний відсоток до державного бюджету
Принцип фінансування «згори донизу» буде збережений, але при цьому відсоток відрахувань з державного бюджету місцевим громадам має збільшитися
Важко відповісти
Проголосувало: 294
Новини

«Виховувати дітей –

це велика життєва майстерність».

Блаженніший Любомир Гузар.

 

   Вперше у нашому місті, за ініціативою настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ - отця Йосафата Герляка ЧСВВ, був організований дитячий християнський табір для дітей віком 7-13 років. Захід відбувався під назвою «Веселі канікули з Богом». Отож, вранці 1 серпня галявина біля храму в центрі нашого міста немов «ожила» - наповнилась веселим дитячим сміхом, співами, танцями, цікавими іграми, а перехожі з подивом переглядались спостерігаючи за цим феєричним дійством. Для організації та проведення заходу були запрошені аніматори та о. Петро Венгрин ЧСВВ, котрі прибули з м. Червонограда (Львівська обл.).

  З 1 по 6 серпня понад 30 дітей з нашого міста були оточені надзвичайною атмосферою щастя та доброти. Кожен табірний день був  насиченим, плідним, яскравим та неповторним. День у таборі починався з спільної молитви, веселих та запальних танців на свіжому повітрі (величезне дерево на галявині приязно ділилось своїм холодком), далі – Божественна Літургія, уроки малювання, аплікування, цікаві конкурси та ігри, які надзвичайно захоплювали дітей.  Вже повернувшись додому діти ділились своїми враженнями та щирими радісними емоціями.

Аніматори Оленка, Софія та Катерина розподілили дітей на 2 команди, де кожна повинна була себе проявити з найкращої сторони, тим самим отримати певні бонуси – «смайлики», і команда з більшою їх кількістю оголошувалась переможцем. Для дітей чи не основним фактором їх діяльності є мотивація! Усі без винятку, від найменших (декілька діток мали 6 років) до найстарших,  старались проявити себе у повній мірі з кращої сторони!

Щоденно, під час Божественної Літургії о. Петро цікаво, натхненно та доступно розповідав дітям про дар життя, щастя, любов і повагу до ближнього, здоровий спосіб життя, відбувалося спілкування і на інші цікаві теми. Під кінець табірного дня відбувалось своєрідне обговорення  та засвоєння теми, де кожна дитина висловлювала свою думку та міркування з тих чи інших питань.

Щоб зробити дитину доброю - її потрібно зробити щасливою! На учасників християнського табору чекала ще одна приємна несподіванка – сюрприз: це спільна екскурсійно – пізнавальна подорож до Камянця-Подільського. Для переважної більшості дітей ця поїздка стала першою самостійною у житті! Організатори до дрібниць продумали все – і маршрут екскурсії, і план розважально-виховних та пізнавальних заходів, і безпеку та фізіологічні потреби вихованців табору.

Логічним завершенням цього веселого та святкового табірного тижня стала святкова недільна Служба Божа, участь у якій приймали не лише вихованці табору, але і батьки та запрошені гості. По її закінченню малечу очікував ще один сюрприз – «солодкий» стіл та оголошення команди – переможця, якою стала «Команда Лисиці». Радощам малечі не було меж… А присутні батьки та гості з непідробною цікавістю споглядали звітне слайд-шоу, на світлинах якого впізнавали свою малечу під час захопливих ігор, змагань, уроків рукоділля, вивчення основ Біблії та просто веселого відпочинку з друзями.

Батьки щиро дякували організаторам за їх важку, відповідальну, але таку необхідну працю та допомогу у вихованні дітей. Адже найперше потрібно виховувати дитину, щоб вона була не тільки слухняним, а й мислячим громадянином, повинні батьки, до яких має долучатися школа і Церква. Потрібно допомогти дитині вчитися, давати їй нагоду, по змозі, якнайширше пізнавати світ, одне слово, підготувати її бути «собою» в повному значенні цього слова – щирою, сумлінною, відповідальною, позитивною людиною. Це повинно бути для нас ідеалом.  

І дуже хочеться вірити та сподіватися на те, що ті зернинки добра, мудрості та любові, які на протязі цього тижня так щедро засівалися святими отцями та аніматорами у душі та свідомість малят, проростуть та дадуть свої плоди. А підростаюче покоління молодих українців буде проводити з Богом не лише канікули, але і багато іншого часу протягом свого життя.

 <<<