Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 0
Новини
ЮНІ ТЕАТРАЛИ ОТАБОРИЛИСЯ У ШКОЛІ-ГІМНАЗІЇ

Як говорив класик, «весь світ - театр, а люди в ньому - актори». Дух артистизму, драматизму, сценічного слова і небувалого творчого натхнення панував цього тижня у НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія» м. Бара. У стінах школи-гімназії працював Всеукраїнський англомовний драматичний табір «А.С.Т. Самр». Його ініціаторами та координаторами стали волонтери, представники Корпусу миру в Україні Неллі Петлик та Джером Аллен. І хоча Неллі «отаборилася» в Барі, а Джером – у Тернополі, їх спільну ідею у даному випадку поєднала любов до театру. До слова, Неллі Петлик свого часу навчалася у США на факультеті театрального мистецтва. Саме звідти у неї залишилася тяга до драматичного слова.

Окремих бонусів втілити ідею в життя американці додала участь у тренуваннях з написання проектів, що пройшли минулої весни. Написавши проект, вони з Джеромом подали його на участь у гранді в США. До слова сказати план був безпрограшним. У разі невдачі у гранді, Неллі б підключила до справи так званих «донорів», які будь-якої миті могли підкласти своє плече. Мова ж звичайно йде, як у нас кажуть, про рідних, друзів та знайомих. Однак додаткового резервного фінансового підкріплення не знадобилося. Організаторам спододобався план українських волонтерів і вони виділили на його реалізацію 75 відсотків грандівських коштів. Решту, 25%, співфінасує школа-гімназія у вигляді надання приміщень, апаратури та необхідного обладнання.

Після виграшу гранду в соцмережах розмістили оголошення про конкурс для тих, хто цікавиться сценічно-драматичним мистецтвом і має практичні навики з англійської мови. Вік учасників обмежувався від 13 до 20 років. Відбір проводили за анкетами. Надійшло до сотні заявок з усієї України. На сьогодні у таборі задіяно 31 учасника з Буковини, Волині, Івано-Франківщини, Одещини, Тернопільщини, Вінниччини, Львівщини, Хмельниччини, Херсонщини, Миколаївщини, Сумщини, Дніпропетровщини, Рівненщини, Київщини та Києва. Є серед цього географічного розмаїття і восьмеро барчан. Юні театрали розбиті на невеличкі групи, з якими займаються досвідчені координатори. Графік роботи табору дуже щільний і насичений різноманітними заходами: від ранкових занять з йоги до танцювальних батлів, різнопланових квестів, перегляду фільмів тощо. Все це переплітається з безліччю рухливих хвилин. При цьому, - максимум спілкування англійською.

Завершальним акордом роботи табору стане постановка вистави, у якій будуть використані коротенькі сценки-уривки з відомих драматичних творів. Для

цього юні актори протягом тижня працювали над поставою голосу, створенням декорацій, вивченням ролей та «входженням» в образ тощо.

Окрема подяка адміністрації Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ, особисто його директору Йосипу Кібітлевському за надання місць проживання та харчування учасників табору.

PS. В одному з телеінтерв’ю міський очільник Артур Цицюрський сказав, що серед пріоритетів розвитку міста він бачить в майбутньому Бар, як театральну столицю Поділля. Можливо, невипадково, що саме у нас (до речі, вперше на Вінниччині) працював драматичний табір…

Сергій РОГАЧ

 <<<