Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
 16 (34%) 
Ні
 31 (65%) 
Проголосувало: 47
Новини
В БАРУ 9-РІЧНІ ДІТИ ЗА ЧОТИРИ ГОДИНИ МАЙСТРУЮТЬ ПОВІТРЯНОГО ЗМІЯ

У місті Бар Вінницької області вже два роки функціонує професійний гурток авіамоделювання. Там школярів навчають майструвати повітряних зміїв та радіокеровані моделі літаків. І навіть їздять на змагання й привозять звідти нагороди за призові місця. Про це кореспондентці Vlasno.info повідомив керівник гуртка Аркадій Голубєв.

– Авіамоделювання мені подобалося з самого дитинства, я вже зі шести років ходив на гурток. Це були далекі 1960-ті роки, тоді багато діток ходили на усілякі технічні гуртки, й серед хлопців було дуже модним вміти щось майструвати. Викладав у нас вже, на жаль, покійний майстер спорту міжнародного класу з авіамоделювання Леонід Вітковський. Він вивчив багатьох, зокрема, й тих, хто займався авіамоделюванням професійно. Отже, коли я повернувся до Бару, вирішив зібрати його учнів. З ними ми й відкрили гурток авіамоделювання й клуб повітроплавання, – розповідає Аркадій Голубєв. Функціонує гурток від Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді, який допомагає з фінансуванням. Тому всі охочі відвідують його безкоштовно.

Гурток працює п'ять днів на тиждень, дві групи по конструюванню повітряних зміїв і одна група з авіаконструювання. Загалом займається 46 дітей віком від 9 до 13 років. – Раніше підготовка була на більш високому рівні, й ми намагаємось досягнути цього рівня. Поки що це вдається, і тому щороку виходь все краще й краще. Торік діти навіть були на обласних змаганнях, де отримали призові місця, – додає Аркадій. Займаються тут 32 хлопчиків і 14 дівчаток. Проте, за словами Аркадія, дівчатка набагато працелюбніші і здібніші. – Серед моїх гуртківців є такі дівчата, які зміями літають набагато краще навіть, ніж я. В них настільки розвинуте «шосте чуття», що вони чують вітер набагато краще багатьох професіоналів, – додає Голубєв. 

Діти підходять до занять з особливою наполегливістю, майже не пропускають занять, й вже мають у своїй колекції десятки повітряних зміїв та літаків. – На гурток з майстрування змій почала ходити торік, в мене зразу все получилось зробити, і я почала ходити туди з особливим позитивним настроєм. Коли виготовила свого першого змія і запустила, була неймовірно щасливою. За рік в моїй колекції вже є більше 20 повітряних зміїв. Зараз із підручних матеріалів можу змайструвати такого за 4-6 годин, – ділиться емоціями 9-річна Даринка Голубєва. – Хоча я займаюсь лише рік, півроку тому я вже навіть встигла побувати на всеукраїнських змаганнях з керування повітряними зміями і зайняла 4 місце. Моїй радості не було меж, адже я показала дуже гарні результати, ніхто із судів не вірив, що я займаюсь лише півроку. На заняттях кожна дитина самотужки може виготовити літак або повітряного змія, якого пізніше запустить в небо. Для літаків зазвичай використовують пінопласт, авіамодельні трубки та моторчик. Державного фінансування замало, тому деколи приладдя купують діти, або безпосередньо сам Аркадій. Щоправда, в них є свої секрети економії. Один метр спеціалізованої труби для авіаконструкцій вартує від 250 гривень, таких на модель йде від 5 до 7 метрів, тому Аркадій навчився їх замінювати трубками, які використовують для вудок.

Джерело: vlasno.info 

Фото: Інна Ткачук та Мирослава Слободянюк

 

 <<<