Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 53
Новини
 ЧОМУ КРАЩЕ НЕ НЕСТИ ПЛАСТИКОВИХ КВІТIВ НА ЦВИНТАР

Напередодні поминальних днів усі масово скуповують пластмасову поминальну атрибутику (квіти, вінки), щоб прикрасити ними могили рідних. У крамницях та на базарах уже рябіє в очах від кольорових штучних квітів та вінків. Відомо, що «штучні» прикраси швидко втрачають колір і вигляд, тому за місяць-другий їх викидають. Матеріал, з якого виготовляють штучні квіти різноманітний. Виробляють його переважно у Китаї, і не завжди матеріали, з яких виготовляють квіти і вінки, мають супровідні документи про якість. Традиція приносити штучні квіти і вінки на кладовища прижилась всього лише протягом останніх 25 років. Багато хто пам’ятає часи, коли квіти приносили лише справжні, а вінки – лише з природних матеріалів.

За утилізацію старих пластикових вінків та квітів відповідають місцеві громади, комунальні підприємства. Саме вони мають дбати за прибирання кладовищ, а отже і забезпечити вивіз сміття на полігони твердих побутових відходів.  Якщо в містах пластикові вінки та квіти з кладовищ вивозять на полігони, то в більшості сільських населених пунктів їх просто спалюють. Вчені довели, що під час спалювання пластикових квітів та вінків виділяється «ціла таблиця Мендєлєєва», велика кількість діоксинів, які отруюють довкілля і мають негативний вплив на стан здоров’я людини, можуть приводити до розвитку онкологічних захворювань. Також не можна ці вінки і квіти закопувати, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий – близько ста років, також при  контакті з опадами теж виділяються шкідливі хімічні речовини. Взагалі ці вироби починають шкодити навколишньому середовищу вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Пластик заполонює цвинтарі, перетворюючи їх на звалища непотрібного сміття. Українські цвинтарі у днi свят стають справжньою загрозою для довкілля.

Краще дві маленькі, але живі квітки на могилі наших померлих родичів, аніж цілий сніп мертвих. Нехай наші кладовища залишаються місцем віддзеркалення Вічного спокою, символом яких є живі квіти, які можемо насадити на гробах померлих. Тим самим попередивши забруднення грунту, атмосферного повітря, вцілому навколишнього середовища.

 

Підготувала  Вікторія Котясь,

лікар із загальної гігієни відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Барське районне управління  ГУ ДПСС у Вінницькій області

 

 <<<