Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 42
Новини
«ЕВЕРЕСТІВСЬКА ДЕКАДА»: МІСЬКИЙ ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ МОЛОДІ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ ВІДЗНАЧИВ СВІЙ ДЕСЯТИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

10 травня у актовій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу відбувся урочистий концерт з нагоди відзначення десятирічної діяльності міського центру соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».

Цей день ознаменувався морем квітів, подарунків, приємних слів, щирих побажань і безліччю високоповажних та шанованих гостей. З вітальним словом виступили представники влади: очільник міста Артур Анатолійович Цицюрський, голова обласної фракції від політичної партії «Об’єднання ««Самопоміч»» Вадим Сергійович Соляник, депутат обласної ради, заступник голови бюджетної комісії Сергій Олександрович Стаднік, перший заступник голови районної ради Микола Сергійович Синчак.

Міський голова презентував вихованцям Центру сертифікат на телевізор і солодкі подарунки та подякував директорці «Евересту» Тетяні Леонідівні Марущак за копітку роботу, стійкість духу і витримку. Артур Анатолійович побажав колективу Центру професійного зростання, благополуччя, добробуту і наснаги до нових звершень.

Також з найщирішими привітаннями виступили численні друзі «Евересту»: колеги, волонтери, благодійники та добродії. Справедливо зауважимо, що захід швидше нагадував теплу зустріч у родинному колі, бо кожен барчанин знає: у Центрі працює найдоброзичливіший, найпривітніший персонал.

Творча програма склалася у надзвичайно багатобарвний пазл, адже публіку тішили виступи найталановитіших місцевих митців. Зокрема, під час святкового концерту звучали: пісня-подарунок «Еверест-The Best» у виконанні учнів Барської ЗОШ №3; традиційна українська святкова пісня «Многая літа» від народного ансамблю козацької пісні (керівник: викладач Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського Наталя Сошинська); лірична замальовка «Босанова» у виконанні Андрія Мілінчука та  Олега Чернілевського, викладачів  Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського; вірш «Особливий птах» прозвучав  від  Вероніки  Наконечної, учениці 10 класу Барської ЗОШ №4 у супроводі викладачів Барської дитячої музичної школи –  дуету скрипалів Яніни Вихованець та Лариси Ушакової (концертмейстер Валентина Кібітлевська); чудовий музичний подарунок, пісню «День народження», глядачі отримали від учителя музичного мистецтва Барської ЗОШ №4 Валерія Лояна.

Зворушив серця присутніх у чудовий вірш «Повір у себе» у  виконанні Діани Костюк, учениці  10  класу Барської ЗОШ №4 у супроводі дуету скрипалів Яніни Вихованець та Лариси Ушакової, викладачів Барської дитячої музичної школи. Надзвичайно проникливо звучала «Колискова», яку подарували присутнім тріо викладачів  Барської дитячої музичної школи у складі Алли Мельник, Анастасії Більської та Яніни Вихованець (музичний  супровід Олександра Дєдова). Запальними були й виступи вихованців зразково-дитячого танцювального колективу «Денс-Стиль».

Та найзворушливішими стали два останні номери у концертній програмі, адже, як зазначила незмінна очільниця Центру Тетяна Леонідівна Марущак: «Назва «Еверест» обрана невипадково, бо тут щоденно долаються надскладні пороги та підкорюються недосяжні вершини. Для одних – зібрати пірамідку, для інших – взяти в руку ложку, для когось – щастя першого кроку в житті, а для когось – перші дружні обійми. Тут народжується надія, тут віднаходять сенс життя і тут приходить розуміння того, що можна змінити себе і світ навколо себе, бути радісним і усвідомлювати, що їм наданий набільший дарунок – життя. А ще тут здійснюються мрії.

І свято великої «еверестівської» родини не стало винятком, адже здійснилася найзаповітніша мрія вихованок Центру Ганнусі і Марійки Йолтухівських – підкорення великої сцени. Дівчатка-сестрички виконали пісню «Мамочко моя». Зал аплодував стоячи, а більшіть присутніх навітьне стримувала щирих сліз.  Заключним акордом свята стала пісня «Україна» у виконанні протоієрея Ростислава Рябого разом з усіма вихованцми Центру.

Прес-служба Барської міської ради

 Довідково:

Комунальний заклад «Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Еверест» створений рішенням 17-ої сесії 5-го скликання Барської міської ради від 18 вересня 2007 року №2 та рішенням 44 сесії 5 скликання Барської міської ради від 02 грудня 2009 року №45 перейменований у «Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».

Центр «Еверест» - заклад тривалого денного перебування  і амбулаторного відвідування. Діти та молодь віком від 7 до 35 років, що потребують особливого супроводу  мають змогу перебувати в центрі, спілкуватися з однолітками, знайти своє місце у суспільстві, перемагати біль, жаль та самотність.

Мета діяльності центру – створення умов для реабілітації та інтеграції осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю в суспільство; здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку особи–інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей; усунення соціального бар’єру між здоровими та особами з інвалідністю.

Найголовнішим є те, що вихованці спілкуються  з ровесниками, звикають до навколишнього середовища, отримують належний для свого віку та психічного розвитку обсяг знань, мають можливість  відновити та підтримати свій  фізичний  та психічний  стан, стати повноцінними членами суспільства.

Координує роботу Центру, здійснює організаційно-методичне забезпечення його діяльності Вінницький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Барська міська рада.

Центр є одним із перших в Україні, який забезпечує денне перебування та зайнятість дітей та молоді з функціональними обмеженнями - найважчих форм інвалідності (дитячий церебральний параліч, розумова відсталість, аутизм, синдром Дауна тощо).

 Основними напрямками роботи Центру є:

     - надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних та інформаційних послуг молоді з функціональними обмеженнями і членам їх сімей;

     - створення сприятливих умов для розвитку природних позитивних нахилів, творчих здібностей і самовираження дітей та молоді з функціональними обмеженнями;

     - формування готовності для самостійного життєзабезпечення та праці; входження у суспільство з власним умінням, усвідомлення власної гідності; нормування громадянської позиції і виховання морально здорового покоління.

     Центр, відповідно до покладених на нього завдань:

     -забезпечує розроблення та виконання індивідуальних реабілітаційних планів супроводу;

     -залучає батьків до співпраці в процесі реабілітації, дає їм методичні поради;

     -організовує клуби за інтересами, проводить конкурси, фестивалі;

     -організовує проведення для дітей та молоді, що в ньому перебувають, заходів, -спрямованих на успішну реабілітацію та інтеграцію в суспільство.

     -здійснює лікувально-оздоровчі заходи та організовує медичне обстеження клієнтів і у разі необхідності надає невідкладну допомогу;

    -направляє, у разі необхідності, осіб, які звернулися до Центру, до інших закладів та установ, що можуть забезпечити задоволення їх потреб;

    -забезпечує 6-ти годинне перебування;

    -забезпечує одноразове харчування;

     В залежності від потреб та обмежень отримувачів послуг, спеціалісти здійснюють:

     - інтенсивний супровід та догляд;

     - постійний супровід та догляд;

     -періодичний супровід та догляд.

 

 

 

 

 <<<