Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 60
Новини
СТАРТУВАЛА ОЗДОРОВЧА КАМПАНІЯ 2018 РОКУ

Нарешті настав такий довгоочікуваний літній відпочинок. Перед батьками постала непроста задача організації безпечного дозвілля та оздоровлення своїх дітей. Одним з найкращих варіантів на початку червня, безперечно, є перебування дитини у пришкільному таборі, де кожен день буде насичений різноманітними іграми і розвагами.

В Барськму районі та м. Бар у 2018 році на базі загальноосвітніх навчальних закладів створено 7 таборів відпочинку з денним перебуванням. Функціонують пришкільні табори з 29.06.18 р. по 15.06.18 р. Та з 06.06.18р. по 25.06.18р.  З 11 червня заплановано початок роботи КЗ «Оздоровчий табір «Фортуна» с.Митки. Окрім того, з 01.06.2018 року розпочав роботу Маньковецький обласний дитячий туберкульозний  санаторій «Зелений гай».

З метою належної підготовки до проведення дитячої оздоровчої кампанії 2018 року та профілактики епідемічних ускладнень в організованих дитячих колективах, фахівцями Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області проведено  наради з керівниками пришкільних денних таборів відпочинку, на тему "Медико-санітарне забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків у пришкільних таборах з денним перебуванням" та «Профілактика інфекційних та кишкових захворювань». Крім того, було проведено два семінари з прийняттям заліків по визначенню рівня гігієнічних знань у працівників оздоровчих закладів.

Усім керівникам закладів оздоровлення  направлено  листи-пам’ятки щодо організації якісного та безпечного відпочинку та оздоровлення, в т.ч. харчування, в яких наголошено про їх персональну відповідальность за дотримання вказаних вимог. В підготовчий період було проведено аналіз перспективних мню харчування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку.

З метою виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення якісного та повноцінного харчування в пришкільних таборах, на адресу  органів місцевої влади  направлявся інформаційний лист про надання сприяння у вирішенні проблемних питань.

Згідно доручення начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 17.05.18 р. № 8-о  "Про організацію контролю за проведенням оздоровлення та відпочинку  дітей у 2018 році" визначено фахівців управління, відповідальних за здійснення нагляду за ходом підготовки та функціонуванням оздоровчих закладів.

З метою здійснення державного санітарного нагляду за відкриттям пришкільних таборів відпочинку, з 14 по 20 травня 2018 року фахівцями ВСП «Барський міжрайонний відділ лабораторних досліджень»  були проведені відбори проб води з джерел та мереж водопостачання оздоровчих  закладів та закладів відпочинку для проведення моніторингових лабораторних досліджень на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам.  Згідно отриманих результатів проби води,  1 проба питоної води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по мікробіологічних показниках.

Перед початком роботи закладів оздоровлення та відпочинку, за заявами керівників, проведені позапланові обстеження всіх зазначених установ на предмет визначення готовності до початку роботи, під час яких обстежувались території, виділені навчальні аудиторії для перебування дітей у загонах, санітарно-побутові приміщення, харчоблоки на предмет забезпечення  холодною та гарячою проточною водою, холодильним та технологічним обладнанням, кухонним та столовим посудом, розробним інвентарем, миючими та дезінфікуючими засобами. Особлива увага приділялась питанню своєчасності проходження обов’язкового медичного огляду  працівниками зазначених закладів. У ході кожного обстеження було організоване проведення санітарно-освітньої роботи.

За результатами перевірок керівникам 2-ох закладів направлено пропозиції про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства; 6 пришкільних таборів відпочинку розпочали свою роботу з дозволу Держпродспоживслужби з 29.05.18р., 1 пришкільний табір розпочав свою роботу з 06.06.18р.

Фахівцями Барського районного управління  ГУ ДПСС у Вінницькій області буде налагоджено дієвий контроль за дотриманням вимог чинного законодавства і під час функціонування всіх закладів оздоровлення та відпочинку, основною метою якого буде недопущення епідемічних ускладнень в організованих дитячих колективах.

Інна Білик-Ляшкова, заступник начальника відділу 

                                                                         державного нагляду за дотримання санітарного

                                                                            законодавства БРУ ГУ ДПСС у Вінницькій області

 <<<