Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 48
Новини
УРЯД СТВОРИВ РАДУ, ЯКА СКООРДИНУЄ ФУНДАМЕНТАЛЬНУ І ПРИКЛАДНУ НАУКУ В РІЗНИХ ВІДОМСТВАХ ТА УСТАНОВАХ УКРАЇНИ

Україні з’явиться Міжвідомча рада, що координуватиме фундаментальні і прикладні дослідження. Рішення про її створення прийняв під час засідання Уряд України.

Рада зосередиться на тому, щоб розвивати як фундаментальну науку, так і ефективно використовувати її результати в прикладних дослідженнях і науково-технічних розробках.

Наприклад, вона має відстежувати та давати рекомендації про те, як покращити передачу результатів досліджень в реальний сектор економіки, попередити дублювання тематики досліджень, створювати центри колективного користування науковим обладнанням тощо. Ще одне важливе завдання – Рада має долучитися до організації комплексних міжвідомчих досліджень.

Загалом серед завдань Міжвідомчої ради визначені:

• створення ефективної системи координації роботи з розвитку фундаментальних і прикладних досліджень;

• підготовка пропозицій з використання результатів фундаментальних досліджень у прикладних дослідженнях і науково-технічних розробках в усіх галузях економіки;

• сприяння організації наукових зв’язків між різними відомствами та установами, взаємодії науки та освіти, розширенню зв’язків науки з виробництвом;

• сприяння міжнародному науковому співробітництву, інтеграції української науки у світовий науковий та Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів.

Також Уряд затвердив склад Ради. Її очолюють два співголови, якими за посадами є Міністр освіти і науки та президент НАН України. До Ради увійдуть представники галузевих академій наук, Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій, МОЗ, Мінекономрозвитку, Міноборони, інших міністерств, наукових установ, громадських організацій. Персональний склад має бути затверджено протягом найближчого місяця НАН спільно з МОН України.

Нагадаємо, що Уряд створив Національний фонд досліджень, який даватиме гранти на наукові дослідження та розробки з 2019 року.  

 <<<