Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 48
Новини
У БАРІ МІСЬКИЙ АМАТОРСЬКИЙ ТЕАТР ПРЕЗЕНТУВАВ ДЕБЮТНУ ВИСТАВУ ЗА ВОДЕВІЛЕМ МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО «ПО-МОДНЬОМУ»

5 липня до уваги барчан було представлено дебютну виставу ініціативного об’єднання «Барський міський аматорський театр» за водевілем М. Старицького «По-модньому» (режисер-постановник Ірина Дєдова).

Атмосфера у залі була щира й тепла. Постановка зібрала повний зал та не залишила серця містян байдужими й викликала у присутніх багато позитивних емоцій, адже вистава корифея українського побутового театру Михайла Старицького, яку зіграли на сцені центру дозвілля, розрахована на глядача будь-якого віку, оскільки жарти й цитати, що лунають зі сцени, цікаві, кумедні й зрозумілі для усіх.

П’єса «По-модньому» – водевіль, різновид комедії. За сценарієм події розгортаються у родині заможного, але простакуватого козака Вареника, який прагне потрапити у дворянство і заради цього все в родині перебудовує на новий лад, або ж «по-модньому».

Вистава з’явилася на світ завдяки кропіткій роботі міського аматорського театру, який був створений за сприяння Барської міської ради. Ідея розвивати театральне мистецтво у Барі зародилася під час проведення Днів міста – 2016, ініціатором виступив міський голова Артур Цицюрський, якого, фактично, можна назвати «хрещеним батьком» міського театру. Задумка виношувалася майже рік і вже у травні 2017 року розпочалася підготовка до дебютної вистави. Для «першої ластівки» було обрано легкий жанр, який завжди до вподоби глядачу, - комедію. Звичайно, кого обрати для дебюту, як не корифея українського театру Михайла Старицького?

Ролі у виставі виконали: Вареник – Зіновій Чернецький, Зінька – Людмила Македонська, Овсій – Сергій Бурий, Дзвонарська – Олена Разанцева, Дембицька – Олена Левицька, Сисой – Роман Григор’єв, Наталка – Марія Суконник, Вівдя – Віра Волкотруб. Прикрасою вистави також став вокально-хореографічний квартет у складі Валерії Турченяк, Вікторії Кирилюк, Віри Волкотруб та Ганни Подуфалової (постановник вокальних партій: Олена Левицька). У ролі звукорежисера незмінно виступив Олександр Дєдов, художник-декоратор Олена Разанцева, фотозйомка та дизайн афіші – Тарас Щерба.

Тривала й кропітка робота була виправдана, адже опісля першої вистави зал аплодував стоячи. По завершенні очільник Барської об’єднаної територіальної громади Артур Цицюрський привітав режисера-постановника Ірину Дєдову та театралів і вручив їм квіти і тематичний торт. У своєму виступі міський голова подякував артистам за неперевершене свято, яке вони подарували барчанам і висловив сподівання на те, що після дебюту актори, які так чудово відіграли спектакль, найближчим часом подарують містянам нову виставу, а, може, і не одну. Також Артур Анатолійович побажав театралам натхнення, втілення найсміливіших задумів, нових яскравих постановок, благополуччя і визнання глядачів та пообіцяв всіляко сприяти творчим починанням.

Режисер-постановник Ірина Дєдова, в свою чергу, висловила вдячність за сприяння Барській міській раді. Також Ірина Сергіївна подякувала своїй родині за підтримку, адже талановите подружжя Дєдових – Ірина та Олександр (який є звукорежисером постановки) – має десятимісячну донечку Христинку, яка за час тривалих репетицій стала улюбленицею усієї театральної трупи.

Слова вдячності лунали й на адресу колег по «творчому цеху». Так, помічник режисера, а за сумісництвом й виконавець ролі Сисоя, Роман Григор’єв не тільки майстерно вжився в образ, а й активно виконував роль сценографа, декоратора, координатора творчого процесу. До слова, усі декорації, костюми та реквізит, який можна було побачити на сцені, були підібрані або ж створені акторами самотужки.

Режисер-постановник Ірина Сергіївна запевнила, що театр у Барі буде розвиватися, а найближчим часом на водевіль «По-модньому» у виконані акторів-містян  чекає гастрольний тур районом, а для барчан до цьогорічного дня міста буде сюрприз-цікавинка від міського аматорського театру.

Організатори та учасники дебютної вистави висловлюють щиру вдячність за сприяння та підтримку  незамінному звукорежисеру усіх міських заходів Олександру Дєдову, Барській міській раді (міський голова Артур Цицюрський), КВУ ВКГ «Барводоканал» (начальник Володимир Сабайдаш), Барському районному історичному музею (директор Наталія Коваль), фотографу Тарасу Щербі, Тетяні Демінській, Костянтину Стодолінському, Юрію Погребнюку, Олегу Собщенку, а також за надане приміщення та реквізит Барському районному центру дозвілля (директор Микола Коваль, завгосп Віктор Кухар).

Прес-служба Барської міської ради

Фото Тараса Щерби

 <<<